Політики, що обираються за мажоритарними списками часто "продають" свої голоси у парламенті. Для того, щоб припинити таку практику, потрібно замінити мажоритарну виборчу систему на вибори за відкритими списками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив голова політвиконкому партії "ОСНОВА" Володимир Полочанінов в ефірі ресурсу Politeka on-line
"За 26 років вибори в парламент України, практично жодного разу не проводили за одним і тим же законом. Політики весь час змінювали правила гри під себе, чим вони і зараз успішно займаються. Моя думка – обов’язково повинні бути вибори за відкритими списками або так-звані праймеріз на рівні регіонів. Те що відбувається зараз і те як намагаються утримати за допомогою існуючої виборчої моделі владу не повинне продовжуватися. Адже мажоритарники – це завжди той додаток, який може під себе взяти влада. Це було при Вікторі Януковичі, це залишилося за Петра Порошенка", – зазначив Володимир Полочанінов.
Голова політвиконкому партії "ОСНОВА" додав, що на його переконання "мажоритарники" не несуть відповідальності за продаж своїх голосів, та фактично нехтують довірою своїх виборців.
"Якщо фракціям БПП і НФ бракує голосів, вони завжди можуть докупити їх за недорого в залі у "мажоритарників". Ці люди, за великим рахунком, не мають ніяких зобов’язань перед партією і перед виборцями. Вони заради особистої вигоди розмінюють і свої зобов’язання, і свій округ і інтереси країни, так само як було в попередньому парламенті. Тому, я переконаний, що Україна в цьому відношенні повинна йти шляхом демократичних країн нам потрібно переходити до відкритих списків і безумовно "ОСНОВА" буде саме це пропонувати" , – додав Володимир Полочанінов.
Політик також зауважив, що реформи в державі повинні проводитися глобально та системно, а тому змін потребує і Конституція України.
"Ми, на жаль, живемо практично по Конституції Радянського Союзу. І те, що у нас декомунізіровалі вулиці і пропонують зрізати з Батьківщини-матері герби, це звичайно важливо, але при цьому ніхто не говорить про те, що ми живемо за Конституцією, яка була прийнята в своїй більшості комуністичною партією України. Нам потрібно на підставі широкого суспільного договору прийняти народну Конституцію на загальному референдумі і частиною цієї Конституції має бути виборче законодавство і потрібно зробити так, щоб політики своїми руками не торкалися до цього документа як мінімум найближчі 20 років", – резюмував Володимир Полочанінов.