Засновник Telegram Павло Дуров заявив про негативні для Росії наслідки блокування месенджера.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, за його словами, погіршиться якість життя 15 мільйонів росіян, оскільки Telegram без VPN може бути часом недоступний. Крім цього, незважаючи на блокування месенджера, терористична загроза в Росії залишиться на колишньому рівні, так як екстремісти продовжать користуватися шифрованими каналами зв'язку - в інших месенджерах, або через VPN.

Дуров також вважає, що заборона Telegram знизить рівень національної безпеки Росії. Він пояснює це тим, що частина особистих даних росіян перейде з нейтральною до Росії майданчики (Telegram - прим.) В контрольовані з США WhatsApp або Facebook.

"Ми вважаємо рішення про блокування антиконституційним і продовжимо відстоювати право на таємницю листування росіян", - додав Дуров.

Варто відзначити, що раніше у мережі з'явилася перша реакція засновника месенджера на рішення суду за позовом Роскомнадзора.

Telegram буде використовувати вбудовані в месенджер методи обходу блокувань, які не вимагають додаткових дій від користувачів, повідомив засновник компанії Павло Дуров.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

"Незалежно від наявності блокування, Telegram збереже можливість централізовано розсилати повідомлення всім російським користувачам, інформуючи про розвиток ситуації", - повідомив Павло Дуров, засновник Telegram.

Крім того Павло Дуров заборонив своїм юристам брати участь у судовому процесі за позовом Роскомнадзора до компанії месенджера.

Про це заявив у своєму офіційному Telegram-каналі Павло Чиков - керівник міжнародної правозахисної групи "Агора", яка представляє інтереси месенджера в Росії.
Про це повідомляють російські ЗМІ, цитуючи адвокатів Дурова.

Захист пояснив таке рішення Дурова його небажанням "легітимізувати відвертий фарс" присутністю своїх адвокатів .

Цю інформацію підтвердив і керівник відділу інформації "Агори" Дмитро Колбасін.

"Наші адвокати не будуть брати участь (засіданні)", - заявив він.

Разом з тим слід відзначити, що 13 квітня Таганський суд Москви дозволив заблокувати Telegram на території Росії. У зв’язку з цим Держдума Росії аналізує необхідність законодавчо заборонити вкористання VPN-сервісів.

При цьому юрист зазначив, що "суд не залучив Telegram до цього процесу, не надав жодних матеріалів справи і не дав ніякої можливості підготуватися до судового процесу (до розгляду справи про блокування месенджера сам Telergam притягнутий не в якості відповідача, а як зацікавлена особа).

"Ми своєю участю легітимізувати цей фарс не готові", - підкреслив Колбасін.

Він уточнив, що представники месенджера самі запитали довірителя - Павла Дурова - про необхідність їх участі в суді в такій ситуації".

У відповідь на це засновник Telegram заявив, що його юристам "не варто брати участь у процесі.

Заборона Telegram в РФ - це еманація ідіотизму, - Гозман

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що безкоштовний VPN-сервіс вирішив підзаробити і оголосив про закриття.