У зв'язку з підготовкою проведення Пенсійної реформи, обговорення навколо цієї теми активізувалися. На злобу дня експерти розповіли, що заважає наповненню Пенсійного фонду України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк заявив екс-заступник міністра фінансів Ігор Уманський в інтерв'ю "Главкому", головним злом є спрощена система оподаткування для деяких професій.
"Це, по суті, стало певним внутрішнім офшором, який дозволяє офіційно і легально не платити ніяких податків, в тому числі, відрахувань в соціальні фонди. Суть спрощеної системи повинна бути простою. У людини і на загальній системі, і на спрощеній має бути приблизно однакове податкове навантаження. Щоб не було стимулів уникати загальної системи заради сплати менших податків. Різниця повинна полягати тільки в адмініструванні і ваші витрати на це адміністрування ", - сказав він.
Уманський вивів золоту формулу наповнення Пенсійного фонду. На його думку, якби з 26 млн працездатного населення єдиний соціальний внесок платило хоча б 20 млн, а не 12 млн осіб як зараз, то обсяг надходжень до фонду міг би вирости на 80% і без перегляду ставок.
Також експерт поділився своєю думкою щодо оформлення співробітників як ФОП (фізична особа підприємець).
"Треба міняти парадигму: підприємець – це "священна корова". Якщо ця" священна корова "не платить податків, то сенсу в цьому немає. А я більш ніж упевнений, що більшість і ваших колег - це ФОПи".
Політик висловив слушну думку щодо того, що якщо підприємець сплачує 200 грн податків на місяць, то можна вважати, що він не платить податків взагалі.
Як повідомляв раніше "Знай.ua", країни "Великої сімки" підтримали пенсійну реформу України.