Президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія

Про це повідомляють ЗМІ.

Так, президент країни заявив, що на його погляд угода ставить Македонію в підпорядкування іншої країни. Також він зазначив, що немає конституційних підстав для перейменування Македонії.

Проте, така дія президента країни вперлась у жорстку позицію македонського прем'єр-міністра Зорана Заєва який пригрозив президенту імпічментом, якщо Іванов не відмовиться від вето.

Відзначається, що президентське вето буде подолане парламентом, який ратифікував угоду про перейменування 20 червня, перед тим, як вона знову повернеться до президента.

Разом з тим варто відзначити, що глави зовнішньополітичних відомств Греції та Македонії Нікос Котзіас і Нікола Дімітров 17 червня підписали угоду про нову офіційну назву Македонії.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Так, церемонія підписання відбулася на кордоні країн у присутності прем'єрів обох держав, глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні, спецпредставника ООН Метью Німіца та інших високопоставлених осіб.

Угода дозволяє завершити багаторічну суперечку між Афінами та Скоп'є. Грецьку сторону не влаштовувала назва республіка Македонія, так як, на її думку, вона була дуже співзвучна з грецькою областю Македонія. Згідно з домовленістю, новою офіційною назвою країни буде Республіка Північна Македонія.

Планується, що угода набуде чинності протягом шести місяців. Її ще має ратифікувати парламент Македонії, потім питання про назву країни буде винесено на референдум. Нарешті, владі Македонії потрібно буде визначити, чи не порушує конституцію перейменування країни. Після завершення всіх цих процедур угоду буде передано на затвердження грецькому парламенту.

Проте рішення про перейменування країни викликало невдоволення передусім в грецькому суспільстві. Особливо сильно воно виявилося в Салоніках - столиці регіону Греції, який називається Центральна Македонія.

Багато греків, незадоволені збереженням слова "Македонія" в назві держави, вважають, що сусідня країна хоче "узурпувати" історію стародавньої Македонії, у якій правив легендарний Олександр Македонський. Вони переконані, що угода між Афінами і Скоп'є є прикладом слабкості грецьких чиновників, які вирішили поступитися.

Після розпаду Соціалістичної Федеративної республіки Югославії в 1991 році Македонія увійшла до ООН під офіційною назвою Колишня югославська республіка Македонія, незважаючи на те, що в конституції країни назва країни була зазначена як Республіка Македонія. Проти такої назви виступала Греція, один з регіонів якої також називається Македонією. При цьому на грецьких картах ця держава називалася Скопією за назвою його столиці Скоп'є.

Македонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в ЄС і НАТО підтримали перейменування Македонії.