Суд відпустив соратника генерального прокурора Юрія Луценка - Ярослава Максимця, а разом із ним племінника Головного військового прокурора - Андрія Матіоса. Обох затримували за водіння у нетверезому стані, але вердикт винесли непередбачуваний – не визнали показники алкотестера Драгер 6820 "допустимим доказом".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНе той драгер?
Як відомо, Андрій Матіос, керуючи автомобілем Infiniti FX 37, врізався в огорожу київського швидкісного трамваю на перехресті вулиці Героїв Севастополя і проспекту Комарова. Це сталося в ніч на 26 березня 2018 року.
На місце аварії приїхали копи, зафіксували у водія 0,34 проміле алкоголю (дозволена межа для водіїв - 0,2 проміле). Пізніше суддя Солом’янського райсуду м. Києва Марія Зелінська вирішила не притягувати Андрія Матіоса до відповідальності за водіння у нетверезому стані. У своїй постанові суддя написала, що показники Драгера 6820 не можуть бути допустимим доказом, повідомляє bihus.info.
Суддя Марія Зелінська
На початку лютого, та ж ситуація повторилася із соратником Генпрокурора Юрія Луценка - Ярославом Максимцем. Поліція зупинила його Porsche Cayenne на бульварі Лесі Українки, алкотестер показав 0,39 проміле алкоголю.
Однак згодом ці показники не визнав доказом суддя Печерського райсуду Володимир Карабань. Суд закрив адміністративне провадження через “відсутність складу порушення”.
Суддя Володимир Карабань
В обох випадках судді посилалися на Наказ МВС від 1 березня 2010 року. Цей наказ затверджує перелік приладів, якими правоохоронці можуть перевіряти водіїв на стан сп’яніння. У цьому переліку є тільки 5 тестерів, і Драгера моделі 6820 серед них немає.
Але той самий Наказ не завжди беруть до уваги, наприклад суддя Марія Зелінська. Коли минуло трохи більше двох місяців з моменту випадку з Матіосом, вона ухвалила протилежне рішення. У справі водія авто Daewoo Lanos вона вказала показники Драгера 6820 першими серед доказів. У результаті Марія Зелінська наклала на водія штраф 10 200 грн і на рік позбавила його водійських прав – мовляв, дані з драгера не відповідають дійсності.
Зробили виняток із для товариша Юрія Луценка. Суддя Володимир Карабань відкидає показники Драгера 6820, посилаючись на Наказ МВС 2010 року, але при цьому не виправдовує водіїв, а скеровує протоколи на дооформлення.
За даними копів, судді застосовують у своїх рішеннях Наказ МВС із переліком алкотестерів. Звідки ж взялися ці славнозвісні драгери? Якщо передивитися документи, то очевидно, що це "спадок" від Державної автоінспекції. Закупівлі, до речі, робилися не так вже й давно – три роки тому. Дві сотні зразків обійшлися у 7,6 млн грн.
Співробітники Департаменту патрульної поліції вже збиралися скасувати наказ про їх використання, але лазівка для порушників досі існує. Чому – відповіді правоохоронці поки не дають.
Дивіться: не той драгер, або як суди виправдовують п'яних водіїв
Нагадаємо, в Києві на Дніпровській набережній сталися зіткнення між поліцейськими і очевидцями дорожньо-транспортної пригоди, в якій водій на великій швидкості протаранив припарковані автомобілі.
Як повідомляв Знай.ua, невідомі обстріляли посольство США.
Також Знай.ua писав, у Сумах одна з семи постраждалих в дорожньо-транспортній пригоді за участю автомобіля патрульних автомобіля Toyota Prius і Audi знаходиться у вкрай важкому стані.