25 травня у Третьяковській галереї Москви невідомий чоловік пошкодив шедевр художника Іллі Рєпіна "Іван Грозний вбиває свого сина".

Нападник завдав ударів по полотну металевою стійкою, яка стояла біля полотна.

Внаслідок нападу картина зазнала пошкоджень у трьох місцях.

Популярні новини зараз
Українців закликають зробити запаси води: нова проблема Кому дістануться нові виплати у 6600 грн: куди звертатися Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

Нападника вдалось затримати і він зізнався, що зважився на такий вчинок, бо був п'яний.

Фахівці оцінили вартість першого етапу реставрації пошкодженого шедевру приблизно у 10 мільйонів російських рублів, інформує Meduza.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що полотно, написане італійським художником в 1917 році, пішло з молотка за 157,2 мільйона доларів.

"Оголена, що лежить (на лівій стороні)" Амедео Модільяні стала найдорожчою картиною, проданою американським аукціонним будинком Sotheby's.

Всього картина поставила два рекорди Sotheby's - на торги її виставили за рекордну стартову ціну в 150 мільйонів доларів. Попередній власник придбав її на аукціоні в 2003 році за 26,9 мільйонів - це майже в шість разів менше.

Однак ціна картини на Sotheby's чи не поставила абсолютний рекорд для полотен Модільяні. У 2015 році інше полотно із серії оголених моделей продали на британському аукціоні Christie's за 170,4 мільйона доларів. Торги тривали всього дев'ять хвилин.

Абсолютний рекорд вартості живописного полотна поставила в листопаді 2017 року картину Леонардо да Вінчі "Рятівник світу". На Christie's її продали за 450,3 мільйонів доларів. Торги тривали півгодини, стартова ціна картини була в чотири рази нижче.

Модільяні написав картину "Оголена, що лежить" незадовго до смерті. На сайті Sotheby's наголошується, що полотно - найбільша за розміром твір майстра, який прожив 35 років.

Нагадуємо також про те, що автопортрет Пабло Пікассо "Моряк", який оцінюють у 70 мільйонів доларів, зняли з аукціону в Нью-Йорку. Відомо, що полотно планують передати на реставрацію.

Торги пройшли в Нью-Йорку 14 травня, в цей вечір аукціон представляв картини імпресіоністів. Для порівняння, картина Пікассо пішла всього за 6,9 мільйонів доларів, полотно Клода Моне - за 20,6. Загальна сума торгів склала 318,3 мільйонів.