Про це повідомляє видання Euronews.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідпустка для татусів буде оплачуватися так само, як і декретна - у зв'язку з вагітністю, пологами та доглядом за немовлям.
Для деяких країн це значний крок щодо забезпечення гендерної рівності. Утім не всі парламенти його схвалили, відтак у квітні 2018 року Єврокомісія в директивному порядку розпорядилася про мінімальну відпустку для батька-чоловіка.
Чи не найбільш прогресивною країною у вирішення цього питання є Швеція. Із 480 днів відпустки для догляду за дитиною 60 обов’язково мусить узяти батько, інакше ці дні просто не зарахують, а родина отримає менші виплати. Решту часу в декреті батьки можуть поділити між собою на власний розсуд.
Норвегія свого часу стала таким собі піонером у справі “дикрету для татусів”. Такі відпустки тут запровадили ще в 1994 році. Нині ж тато й мама можуть провести в декреті по 14 тижнів. Крім того, у батьків є 18 тижнів оплачуваної відпустки, які вони можуть поділити між собою.
Дві третини українок виходять з декретної відпустки до того, як дитині виповниться три роки. У більшості випадків мати віддає малюка у дитячий садок, чи залишає на бабусю та дідуся. І лише у 15% випадків вихованням дитини займається батько.
Раніше "Знай.ua" повідомляв, у Європі назріває серйозна фінансова проблема через амбіції туманного Альбіону. Розрив Британії з Євросоюзом, без додаткових угод з Брюсселем, може обернутися серйозними матеріальними проблемами для інших держав-членів ЄС.
Як повідомляв портал "Знай.ua" писав, Євросоюз відмовився від €500, і українцям доведеться за це заплатити.