Відомий у Чехії журнал Respekt провів власне розслідування щодо діяльності і викриття на території країни масштабного російського центру кібернетичних атак.

Видання оприлюднило інформацію, що для цих цілей російські спецслужби створили і використовували дві комп'ютерні фірми в Празі. 

За документами дані приватні компанії продавали комп'ютерне устаткування і програмне забезпечення. Разом зтим співробітники фірм готували хакерські атаки зі своїх комп'ютерів. Деяку техніки для фірм привозили з Росії на автомобілях російського посольства з дипломатичними номерами.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: бонус по субсидіям, "посадка" Порошенка, штрафи для пішоходів та в'язниця за порожній шлунок

"Фріске" з'явилася напередодні весілля Шепелєва, фанати не можуть повірити очам

Головне за день суботи 14 грудня: роман між Тіною Кароль та Даном Баланом, траур Зеленського та "магія" АТБ

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Показати ще

Журналісти змогли вияснити, що група могла налагодити співпрацю з декількома аналогічними російськими осередками, що діють в інших країнах. 

Таємна російська мережа кіберзлочинців включала в себе як чехів, так і росіян, які отримали місцеве громадянство. 

Чеським силам безпеки вдалося розкрити її діяльність ще на початку 2018 року. У рамках спецперації затримали кілька російських громадян і громадян Чехії, які також вихідці з Росії. Результати і подробиці цієї операції досі публічно не розголошувалися. 

До речі, минулого року президент Чехії Мілош Земан розкритикував чеську контррозвідку за, на його думку, бездоказові заяви про присутність у країні великої кількості російських і китайських шпигунів. Незабаром після цього голова Служби безпеки інформації Чехії Міхал Коуделка заявив, що відомство розкрило мережу однієї з російських спецслужб, не уточнивши, якої саме. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія панікує: Україна і НАТО готують невідворотну кібератаку.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вибори в Україні: шпигуни Путіна атакували ЦВК, у Порошенка б’ють на сполох.

Також портал "Знай.uа" писав, що хакери атакували ЦВК: інформація щодо виборів під загрозою. За даними СБУ, хакери намагалися заблокувати доступ користувачів до інформації, яка стосується підготовки до виборів президента України.