В Індії під час кожних виборів п'ять працівників виборчої дільниці у супроводі двох поліцейських їдуть до Гірського лісу, де повно левів, щоб дати можливість проголосувати одному виборцеві - пану Бхаратдасу Даршандасу, пише BBC.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВони везуть із собою всі необхідні матеріали і машину для електронного голосування.
Після тривалої подорожі чиновники встановлюють кабінку для голосування в радіусі 2 км від його помешкання.
Ця процедура не міняється впродовж останніх десяти років.
Єдиний у цій місцині виборець, якому нині за 60, доглядає за храмом у лісах західного індійського штата Гуджарат.
"Первісно тут мешкало 45 людей. Було багато паломників. Згодом лісові служби почали ускладнювати людям життя, тому всі вони виїхали. Я тут останній виборець", - розповів він BBC ще в 2009 році.
Він сподівається, що в джунглях відремонтують дороги, і в храмі знову з'являться паломники.
"Але добре, що влада приходить сюди, щоб врахувати мій голос".
Історія пана Бхаратдаса допомагає уявити складність виборчого процесу в Індії.
В квітні в Індії відбудуться вибори. Вони стануть рекордними в історії, оскільки право голосу матимуть понад 900 мільйонів людей.
Голосування відбудеться у 29 штатах і семи союзних територіях, зокрема у "великій гірській зоні на півночі Гімалаїв, на величезній рівнини на півночі, у центральній частині, у пустельному районі на заході, у лісах вздовж південної берегової лінії", пише С. Ю. Кураіші, головний комісар з виборів Індії.
Наприклад, кабінка для голосування в північному штаті Хімачал-Прадеш розміщена на висоті 4 440 метрів над рівнем моря і вважається найбільш важко доступною.
Прагнення врахувати голос кожного виборця виходить за межі уяви.
"Це може здатися смішним на перший погляд, але залучають всі види транспорту: від примітивного до ультрасучасного - слони, верблюди, човни, велосипеди, вертольоти, поїзди і літаки. Щоб перевозити людей і необхідні матеріали через пустелі, гори, рівнини, ліси, острови і прибережні райони", пише пан Курайші.
Голосування триватиме шість тижнів, тисячі кандидатів боротимуться за 543 виборчих округи.
Варто нагадати, що експертам вдалося "намалювати" портрет електорату, який голосував за того чи іншого кандидата в першому турі виборів президента України.
Як повідомляв "Знай.uа" ізвестный політолог Юрій Романенко прокоментував скандал навколо дебатів.
Також Знай.uа" писав, що команда кандидата в президенти Володимира Зеленського висунула вимоги чинного глави держави Петра Порошенка.