В американському штаті Арізона знаходиться закритий військовий об'єкт, територія якого суворо охороняється і закрита для відвідування. Це - авіабаза ВПС Девіс-Монте (Davis-Monthan Air Force Base), яка, по суті, є найбільшим на планеті кладовищем літаків .
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАвіабаза Davis-Monthan розташовується поруч з містом Тусон. Тут, під палючими променями сонця, на ділянці в 10.5 кв / км стоять численні ряди списаних понад 4 400 американських літаків різного калібру. Це бомбардувальники і винищувачі-перехоплювачі, вантажні і військово-транспортні літаки.
Крімтого, на авіабазі Davis-Monthan доживають свого віку сорок космічних кораблів.
Davis-Monthan Air Force Base була заснована в 1925 році, а свою назву база отримала на честь героїв-льотчиків Першої світової війни, уродженців міста Тусон - Семюела Джвіса і Оскара Монтень.
Сьогодна на базі знаходяться діючі військові штаби і авіачастини, до складу яких входить 355 бойових винищувачів. Однак, розташований тут величезний цвинтар військових літаків є головною особливістю авіабази.
Місце для зберігання списаної авіатехніки було обрано не випадково адже місцевий сухий пустельний клімат зберігає корпуси старих літаків в хорошому стані, а твердий грунт дозволяє паркувати їх на непідготовлених майданчиках.
Зберігають та утилізовують списану авіатехніку фахівці 309 групи по обслуговуванню і ремонту авіакосмічної техніки. Група розквартирована на базі Девіс-Монте та налічує понад 550 осіб.
Щодня на кладовище літаків надходить до 400 списаних одиниць авіатехніки. Стільки ж одиниць знищується, розбирається на запчастини чи передається для експлуатації в інші країни. Загальна вартість списаної авіатехніки, розміщеної на базі Девіс-Монте, становить близько 35 мільярдів доларів.
Стара льотна техніка навіть після закінчення термінів своєї служби може приносити користь.
Як відомо, виробництво та експлуатація літаків задоволення не з дешевих. Але і навіть після закінчення термінів своєї служби, стара льотна техніка може приносити користь. Виявляється з частин утилізованих літаків можна робити цікаві меблі.
От такі стильні меблі з літаків робить компанія Motoart.
Поряд з базою знаходиться музей авіатехніки, який організовує автобусні екскурсії по її території. Час і маршрут слідування екскурсійного автобуса обмежені, але особливо цікаві туристи навіть в таких обмежених умовах примудряються розгледіти зразки секретної військової авіатехніки і зробити цікаві фотографії.