Вчені з Університету Джорджії, США, вивчили дані більше сотні камер спостереження, встановлених в зоні відчуження біля
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗагалом вчені отримали 267 тисяч знімків. У кадр потрапили тварини двадцяти з гаком видів, серед яких дикі кабани, єноти і мавпи. За словами дослідників, попри радіаційне забруднення у зоні відчуження, тварин аж ніяк не стало менше.
Відзначається, що популяція тварин біля Фукусіми навіть збільшилася після евакуації людей, оскільки зазвичай ці тварини уникають населених пунктів. Наприклад, дикого кабана у виселених районах вдалося сфотографувати 26 тисяч разів. У сусідніх двох областях, де живуть люди, він потрапив у кадр лише 7 тисяч разів.
Водночас дослідники відзначають, що дані з камер не дозволяють як слід оцінити стан здоров'я тварин. Проте на основі отриманих даних фахівці запевняють, що звірі цілком активні і поводяться як зазвичай.
Аварія на атомній електростанції "Фукусіма-1" сталася в березні 2011 року внаслідок сильного землетрусу і цунамі. Тоді частково обрушилися будівлі декількох енергоблоків та стався викид радіації. Протягом декількох днів було евакуйовано жителів районів в радіусі 20 кілометрів від місця аварії.
Нещодавно стало відомо, що у Чорнобильській зоні відчуження оселилася зграя білих лебедів. В об'єктив фотографа потрапили 22 лебеді-кликуни, які плавали в заплаві річки Несвіч. Унікальні знімки опублікував Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що