Пострадянські країни вже три десятки років намагаються хоч якось налагодити власне життя, наздоганяючи весь інший світ невеликими кроками. Проте між ними стоїть величезна прірва. Однією з кращих країн для життя вважається Швеція — скандинави багато зробили для свого комфортного існування. І різниця є не лише в менталітеті, а й, наприклад, житті шведських депутатів.

Найголовніше це те, що шведські депутати не стають частиною елітного суспільства, якому абсолютна чужа життя простих людей Член соціал-демократичної партії Пер-Арне Хокассон зазначив: "Ми звичайні громадяни. Не має сенсу надавати особливі привілеї парламентаріям, тому що наше завдання — представляти громадян і знати реальність, в якій вони живуть. Представлення громадян саме по собі є привілеєм, оскільки у нас є можливість впливати на курс країни".

Шведський парламент, скріншот: YouTube
Шведський парламент, скріншот: YouTube

Що цікаво, у власності парламенту є всього три авто: для президента, прем'єра і його заступників. Машини використовуються виключно для офіційних заходів. Депутати добираються до роботи на громадському транспорті, держава щорічно видає їм проїзний. Автомобілем заради держбезпеки може користуватися лише прем'єр-міністр, хоча в разі вагомої потреби авто має право попросити кожен депутат.

До 1957 року шведські депутати не отримували жодної копійки, а на сьогодні їхня зарплата становить близько 40 000 крон, що можна порівняти з зарплатою вчителя початкових класів. Депутати не можуть підвищити собі зарплату, для цього існує незалежний комітет Riksdagens Arvodesnämd.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

Якщо член парламенту не зі Стокгольма, то для нього передбачено державну квартиру. Це однокімнатне житло площею близько 45 квадратних метрів. Обслуговування квартири проводять самі депутати, за держрахунок передбачено лише одне щорічне прибирання. Родина члена парламенту не має права там жити і навіть за ночівлю доведеться заплатити.

Шведський парламент, скріншот: YouTube
Шведський парламент, скріншот: YouTube

У будівлі парламенту немає офіціантів — тому депутати самі купують каву, їжу і прибирають за собою посуд, попередньо вимивши його. Пообідати в дорогому ресторані за державні гроші — це взагалі нонсенс. Також жоден з депутатів не має права на власного секретаря або асистента. Існує партійний секретаріат, який працює на благо всіх відразу, а не особистих потреб.

У Швеції немає й такого поняття, як довічна пенсія колишнім політикам. Ексдепутат виплачується своєрідна вихідна допомога в розмірі 85 % його зарплати протягом двох років (на другий рік треба доводити що ти шукаєш роботу). Наприклад, регіональні політики не те що пенсію, а й навіть зарплати не бачать. Оскільки на місцевому рівні політична активність прирівнюється до додаткового діяльності і не оплачується. Загалом у Швеції державна служба не вважається чимось престижним, тому і йдуть туди не особливо охоче.

Швеція, скріншот: YouTube
Швеція, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, скасування рейсів і виплата компенсацій — українські туроператори змінили правила. Українські туроператори змінили правила виплати компенсацій і скасування турів

Як повідомляв портал "Знай.ua", Шмигаль назвав два сценарії продовження карантину в Україні. Карантин в Україні, який було введено до 24 березня у зв'язку з поширенням пандемії коронавірусу, можуть послабити

Також "Знай.ua" писав, Зеленський підписав закон про соцгарантії в умовах карантину, що передбачає документ