Кліматологи та морські біологи заявили про поділ Північного Льодовитого океану і про поведінку його вод. Амеразійський басейн Арктики, що знаходиться під впливом тихоокеанських вод, і Євразійський басейн, який відчуває вплив атлантичних вод, по-різному реагують на кліматичні
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені з Університету Аляски у Фербенксі і фахівці з Фінського метеорологічного інституту прийшли до висновку, що Північний Льодовитий океан, який охоплює менш як 3% поверхні планети, особливо чутливий до аномальних умов, які складаються в океанах низьких широт. Про це пише
Зазначається, що останні кілька десятків років у Північний Льодовитий океан надходить все більше теплої солоної води Атлантичного океану. Це стало причиною перемішування вод верхніх і нижніх шарів океану. Солона вода на поверхні допомагає морським організмам краще розвиватися і бути більш продуктивними. Багато істот з субарктичних широт рухаються на північ, інколи ж вони заміщають місцеві арктичні види.
Крім того, холодний верхній шар океанської води все більше нагрівається, на морський лід впливає тепло з глибин і він зазнає руйнування. В іншій частині Північного Льодовитого океану відбувається протилежний процес. Зокрема, з Тихого океану до моря Арктики надходить більше прісних вод, і тут вода більш виразно розділяється на прісну і солону. Як зауважують дослідники, з часом тут постраждає різноманітність видів.
Як зазначають морські біологи, Північний Льодовитий океан зараз виглядає як цілком новий океан. Проте нові зміни впливають на прогнозування погоди, течії і рух морського льоду. Вони також несуть серйозні наслідки для жителів Арктики, зокрема для рибного промислу, туризму і судноплавства.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо, сюди ще не ступала нога людини —
Як повідомляв портал "Знай.uа",
Також Знай.uа" писав,