Під час зустрічі президенти Литви та Естонії Гітанас Науседа і Керсті Кальюлайд зуміли домовитися про спільні зусилля, які будуть спрямовані на єдину позицію Балтійських країн в питанні про відмову придбання електроенергії з БелАЕС. Президенти двох держав зв'язали потребу в цьому з позицією Російської Федерації. Про це повідомили в прес-службі президента Литви.

Читайте Знай в Google News!

"Росія прагне до ділення Європи та міра на сфери впливу з використанням різних важелів і засобів сили, такі, як дезінформація, історичний ревізіонізм, введення в експлуатацію небезпечної Білоруської АЕС в Островці", — переконані у литовського президента.

Литовський президент також подякував Кальюлайд "за безкомпромісну допомогу при оцінці загрози від БелАЕС", у свою чергу естонський лідер підтримав і ініціативу Литви приступити до дискусії про ситуацію в Білорусі після виборів на вищому інституційному рівні Європейського Союзу, і скликання позачергової сесії Європейської Ради для обговорення даного питання.

Президенти Литви та Естонії Гітанас Науседа і Керсті Кальюлайд, скріншот: Youtube
Президенти Литви та Естонії Гітанас Науседа і Керсті Кальюлайд, скріншот: Youtube

Білоруська атомна електростанція будується в Гродненській області. Генпідрядником виступає "Атомстройекспорт", яка входить в російську державну корпорацію з атомної енергії "Росатом". АЕС буде розділена на два енергоблоки потужністю 1200 МВт кожна. Росія планувала ввести перший блок БелАЕС у 2018 році, другий же - у 2019 р. Але терміни були порушені.

Віктор Каранкевич, який виступає міністром енергетики Білорусі, повідомив, що за новими даними перший блок електростанції повинен бути повністю введений в промислову експлуатацію десь в першому кварталі 2021 року. За його словами, зараз закінчуєеться пуско-налагоджувальні роботи, необхідні для пуску першого енергоблоку. Раніше президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко повідомляв про введення першого блоку "буквально на днях".

Популярні новини зараз
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди Що більше років, то далі до пенсії: вимоги до стажу знову зросли Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, RAB-тариф створює вимоги до якості електропостачання і надає можливості їх реалізувати-Олександр Візир.

Як повідомляв "Знай.ua", інтереси держави у справі "Мотор Січі" не зачіпаються - суд.

Знай.ua писав, що "Енергоатом" відмовився продавати електроенергію на торгах після зміни ПСО.