В ніч із 17 на 18 червня на східному кордоні Сирії з Іраком внаслідок удару авіації загинули щонайменше 40 військовослужбовців з армії Асада.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАвіаудари у Сирії
За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, ударів завдали удару по місту Аль-Харі на сирійському кордоні з Іраком, на південний схід від міста Албу Камаль.
Пізніше сирійське державне інформаційне агентство SANA з посиланням на військове джерело звинуватило очолювану США коаліцію в нанесенні ударів по одній зі своїх позицій у місті Аль-Харі на сході Сирії. Спостерігачі запевняють: покійні можуть насправді виявитися іракськими або ліванськими громадянами.
Як відомо, проіранське ліванське угруповання "Хезболла" воює в Сирії разом з силами президента Сирії Башара Асада з моменту початку повстання в 2011 році. Командир проурядових військ повідомив, що безпілотники, ймовірно - американські, бомбили позиції іракських угрупованнь, а також сирійські військові позиції.
Командир, який не являється сирійцем і виступав на умовах анонімності, заявив, що в результаті удару загинули і отримали поранення деякі іракські бойовики.
"Жоден з членів очолюваної США коаліції не завдавав ударів поблизу Албу Камаля", - прокоментував майор Джош Жак, представник Центрального командування США.
Дивіться: Авіаудар США у Сирії: Дамаск і Москва лютують
Війна у Сирії
Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини (SOHR) - організація, що базується у Великій Британії, але має широку мережу спостерігачів на місцях - станом на березень 2018 року зафіксувала дані про смерть 353 900 осіб, включно з 106 000 цивільних.
До цього числа не входять 56 900 осіб, які зникли без вісти та, за припущенням правоохоронців, також загинули. Представники SOHR також висловлюють здогадку, що близько 100 000 смертей не задокументовані.
В свою чергу Центр документування правопорушень покладається на звіти активістів усередині Сирії та доповідає про порушення міжнародного гуманітарного права і законів про права людини, зокрема про напади на цивільних осіб.
Центр зібрав дані про 185 980 смертей, пов'язаних з бойовими діями у Сирії, включно з 119 200 мирних жителів. Ключову підтримку уряду надають Росія та Іран, а США, Туреччина і Саудівська Аравія займають сторону повстанців.
Дивіться: Найбільший розгром російських сил у Сирії: як тануть міфи про непереможну армію країни-агресора
Як повідомляв портал "Знай.ua", Росія збільшила бюджетні витрати на утримання армії.