Роман Майкла Ондатже "Англійський пацієнт" став володарем Golden Man Booker Prize - спеціальної нагороди для кращої книги за 50 років існування премії.

Письменник отримав Букерівську премію за "Англійського пацієнта" в 1992 році. У 1996 році режисер Ентоні Мінгелла зняв за книгою однойменний фільм. В ньому зіграли, зокрема, Райф Файнс, Віллем Дефо і Колін Ферт. У тому ж році картина була представлена ​​в дванадцяти номінаціях Американської кіноакадемії, і в підсумку завоювала 9, серед яких звання Кращого фільму. Крім того, творіння Мінгелли було удостоєно шести нагород Британської BAFTA, а також двох премій "Golden Globe". Про це повідомляється на сторінці премії в Twitter. Як повідомляє The New York Times, це спеціальна нагорода для кращої книги за 50 років існування премії.

"Англійський пацієнт - невід'ємна частина художньої літератури, поетична і філософська, - йдеться в заяві голови Фонду Букерівської премії баронеси Хелени Кеннеді. - Оскільки ми святкуємо 50-річчя призу, це свідчить про вплив і спадщині Букерівської премії, тому що все виграшні книги все ще друкуються ", - додала вона.

В кінці травня журі обрало п'ять кращих книг з 51, які отримували Букерівську премію. У список, крім "Англійського пацієнта", увійшли "У вільній державі" (Відіадхар Найпол), "Місячний тигр" (Пенелопа Лайвлі), "Вовчий зал" (Хіларі Ментел), "Лінкольн в бардо" (Джордж Сондерс). З них, в свою чергу, за результатами громадського голосування була обрана найкраща.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом
Показати ще

Баронеса Хелена Кеннеді, голова фонду Букерівської премії, в заяві за підсумками голосування назвала роман "Англійський пацієнт" "захоплюючою роботою в галузі художньої літератури, поетичною і філософською".

"У той час як ми святкуємо 50-річний ювілей премії, те, що всі книги-переможці все ще друкуються, є свідченням її, премії, впливу і надбання", - підкреслила вона.

Майкл Ондатже народився в 1943 році на Шрі-Ланці. В даний час він живе в Канаді.

Дія роману відбувається в часи Другої світової війни. У центрі сюжету - пілот літака і його супутниця. Вони летять над Сахарою, і їх збивають німецькі солдати. Літак терпить крах і горить. Уламки літака знаходять місцеві жителі. Чоловік виявляється живий, а його супутниця вмирає. Але він нічого не пам'ятає і весь в страшних опіках. Місцеві називають його "Англійським пацієнтом". Незабаром його переправляють до Італії, і він опиняється в руках молоденької медсестри Ханни. Йдуть останні дні війни.

П'ять володарів Букерівської премії - Вільям Голдінг, Надін Гордімер, В.С. Найпол, Дж. М. Кутзее, Ісігуро Кадзуо - стали згодом лауреатами Нобелівської премії з літератури. У 1999 році Дж. М. Кутзее виявився першим письменником, який зумів двічі завоювати Букерівську премію. Через два роки це досягнення повторив австралійський автор Пітер Кері.

Влітку 2008 року в ознаменування сорокарічної річниці Букерівської премії було вирішено вручити спеціальний приз "Букер Букерів" (Booker of Bookers). Переможець визначався читацьким інтернет-голосуванням. З усіх романів, коли-небудь удостоєних премії, любителям літератури запропонували назвати кращий. Переможцем стала книга Салмана Рушді "Опівнічні діти".

Як повідомляв портал "Знай.uа", письменниця з Івано-Франківська Тетяна Малярчук, яка нині проживає в Австрії, отримала премію імені Інґеборґ Бахманн. Це одна з головних нагород німецькомовної літератури.