Днями у російському Санкт-Петербурзі сталась незвичайна подія з іноземцем. Турист з Литви намагався захопити крейсер "Аврора". Про це повідомили місцеві ЗМІ зі слів правоохоронців.

Стало відомо, що напередодні вдень, громадянин Литви спробував проникнути на крейсер "Аврора" з відкритого на той момент трапу. При цьому він кричав, що "хоче вистрілити в Зимовий палац" і "влаштувати нову революцію в Росії".

Співробітникам ФСБ, поліції і Росгвардії довелося захищати Зимовий палац від замаху. Спроба проникнення на судно була швидко припинена силовиками, чоловік був затриманий із застосуванням фізичної сили, проте загалом він не постраждав.

Навіщо прибалту знадобилося стріляти з гармати, з'ясувати так і не вдалося - повідомляється, що 40-річний чоловік психічно хворий. Це встановили лікарі, які прибули на виклик.

Популярні новини зараз
Затримка виплат: Пенсійний фонд пояснив, що буде з пенсіями та субсидіями за травень Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло
Показати ще

Фахівцям при цьому довелося довго працювати на місці події - вони з'ясовували, що насправді задумав турист.

Примітно, що госпіталізувати гостя Петербурга довелося на очах у численних японських туристів, які перебували на крейсері разом із екскурсоводом. Щоб не травмувати іноземців, силовики оточили хворого щільним кільцем і доставили в карету швидкої допомоги. Чоловіка госпіталізовано в одну з психіатричних лікарень Петербурга.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що військово-морським силам України не потрібен ракетний крейсер "Україна".

Про це моряки повідомили держконцерну Укроборонпром в офіційному листі. Крім того, в Міноборони підтвердили, що добудовувати крейсер для потреб ЗСУ недоцільно.

"Цим рішенням міністерство фактично зняло питання про необхідність утримання крейсера на ДП Миколаївський суднобудівний завод", - зазначено в повідомленні.

Як повідомили в концерні, Кабмін повинен якнайшвидше ухвалити рішення. Якщо добудовувати, то потрібно виділити кошти в бюджеті на 2018 рік. Якщо ні, то є два варіанти: або продавати недобуд, оскільки він не відповідає військовій доктрині, або передбачити кошти на подальше утримання корабля біля причальної стінки.

Нагадаємо, з лютого 2015 р держава припинила компенсувати витрати ДП Миколаївський суднобудівний завод на утримання ракетного крейсера "Україна". В результаті борги держави перед заводом і його працівниками досягли 61,1 млн грн.

Крейсер спустили на воду 27 років тому, проте його готовність оцінюється в 95%. З тих пір він стоїть і вимагає мільйонне фінансування. Припинення фінансування призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг і Інгул. Також в результаті руйнування вартість крейсера впаде до вартості металобрухту.

22 серпня 2017 р концерн вже звертався до Кабміну з проханням вирішити питання і прийняти на облік Міністерства оборони України недобудований ракетний крейсер проекту 1164.