Великобританія офіційно ухвалила закон про санкції, включивши в нього свій варіант "закону Магнітського".

Згідно рішення палати громад парламенту, запровадження цієї поправки у законі "Про санкції і боротьбі з відмиванням грошей" дозволить британському уряду відмовляти у візах і в'їзді в країну особам, звинуваченим у грубих порушеннях прав людини і корупції.

Керівник МЗС Британії, Борис Джонсон

За словами міністра закордонних справ країни Бориса Джонсона, такий крок дуже важливий у світовій площині:

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

"Це (положення) дозволить Британії діяти проти осіб, відповідальних за серйозні правопорушення у всьому світі. Велика Британія виступає за захист прав людини в усьому світі ", - підкреслив він.

Історія Акту Магнітського

Як відомо, почалося все зі смерті російського адвоката Сергія Магнітського у СІЗО "Матроська тиша" в листопаді 2009 року. Правозахиснику інкримінували причетність до організації незаконного повернення надмірно сплаченого податку на прибуток за 2006 рік.

Колеги покійного та юристи впевнені: його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники МВС і чиновники відмивали мільярди рублів.

У грудні 2012 року ухвалили "Закон Магнітського", а рік потому Мінфін США почав складати санкційні списки російських громадян, яких він вважає винними в смерті Магнітського.

20 грудня США внесли главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова та ще чотирьох росіян до санкційного списку згідно із законом, відомим як "Акт Магнітського за порушення прав людини".

15 січня Департамент міграції Литви оприлюднив список з 49 росіян, яким через порушення прав людини і відмивання грошей заборонений в'їзд до країни. Вже згодом, 8 лютого, Сейм Латвії схвалив аналог "закону Магнітського", який заборонить в'їзд до країни іноземцям, пов'язаним з корупцією, відмиванням грошей і порушенням прав людини.

Дивіться: Канада схвалила "акт Магнітського"

Як повідомляв портал "Знай.ua",представники Державного департаменту Сполучених Штатів звернулися до Володимира Путіна з вимогою вивести свої війська з окупованих територій Південної Осетії та Абхазії.