Глава Російської православної церкви Патріарх Кирило заявив, що його попросили створити ікону з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно інформації, з такою ініціативою звернулися активісти організації "Національний комітет+60" з нагоди 1030-річчя святкування Хрещення Русі-України. Вони заявили, що Путін "є яскравим продовжувачем справи Володимира святого Хрестителя".

"Йому, за даними з конфіденційних джерел, багаторазово було явлення Божої Матері на Валаамі! Не секрет, що саме там правитель Росії з року в рік зосереджується і приймає ключові рішення з благословення Пресвятої Діви!", — активісти написали.

Вони пропонують написати ікону, що зображає Богородицю в повний зріст, але без немовляти. "Звичайно ж, у головному варіанті сакральної ікони до Богородиці уклінно звертається сам Володимир Путін із проханням бути заступницею і наставницею, яка вказує шлях до величі і процвітання Росії!", — пояснили активісти.

Популярні новини зараз

Курс валют на 26 жовтня: долар і євро після виборів втерли носа гривні

Alyona Alyona звернулася до львів’ян із гнівною промовою: "Почніть із себе!"

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

У львів'ян відберуть автівки на дизелі

Показати ще

Активісти впевнені, що путінська ікона згуртує всіх православних навколо національного лідера.

"Національний комітет+60" був створений петербурзькими громадівцями для святкування 60-річчя Володимира Путіна, яке пройшло в 2012 році. При цьому після завершення святкування комітет не був розпущений, а продовжує виступати з ініціативами. Раніше активісти просили зарахувати Путіна до лику святих.

Нагадаємо, Константинопольський патріархат може офіційно надати статус автокефалії православної церкви в Україні вже до кінця травня 2018 року. Про це повідомляє релігієзнавець Олександр Саган.

"Сьогодні м'яч на полі Константинопольського патріархату. Умови, про які йшла мова на переговорах, із боку України виконано. Синод Константинопольського патріархату і особисто патріарх Варфоломій будуть приймати рішення щодо прийняття цього томосу (документа про автокефалію – ред.)", - стверджує експерт.

Олександр Саган зазначає, що документ про автокефалію є досить складним канонічним документом, в якому обов'язково повинно бути все зважено і сформульовано згідно з православними канонами. Його повинні сформулювати не пізніше кінця травня, адже саме в травні відбудеться засідання синоду, на якому вже очікується рішення.

Дивіться сюжет про РФ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", в РПЦ істерика через ініціативу України.