Сучасні міста вже не можна уявити без муралів – масштабного за своїм розміром живопису, який прикрашає будівлі. Так, арт-волонтери розфарбували всі будинки на пагорбах в районі Серро-де-ла Кампана в Монтерреї (Мексика) таким чином, що здалеку це виглядає як єдина картина.

Майже півсотні художників долучилися до акції, перетворивши похмурі будинки на величезний мурал. Варто зазначити, що сторона пагорба, нещодавно опублікована в фотосервіс Reuters, виявилася не першою роботою художників – до цього були розмальовані й інші сторони цього та інших пагорбів, і місце для подальших шедеврів ще залишилося.

Кожен пагорб при цьому розмальований таким чином, щоб він здалеку виглядав як повноцінна картина-мурал. Тепер чимало туристів приїжджають сюди помилуватися цими будинками.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

До речі, мало хто знає, але існує теорія, що саме Мексика є батьківщиною муралів. Якщо говорити про муралізм як явище, то у культурологів є дві думки, звідки воно бере свій початок. Прихильники першого говорять про те, що сучасні художники, створюючи свої твори, відштовхуються від класичних грецьких і римських фресок. Мовляв, саме шедеври Рафаеля і Тиціана – це і є перші мурали, а зараз просто часи інші, і зображення найчастіше стосуються не релігійних тем, а соціальних.

Протилежний табір погоджується з тим, що майстри минулого, звичайно, генії, але коріння слід шукати в двадцятому столітті і вказують на Мексиканську революцію 1910-1917 років. Плакати та агітаційні листівки, на виготовлення яких не вистачало паперу, зусиллями Дієго Рівери, Давида Альфаро Сікейроса, Хосе Ороско та інших творців-бунтарів, перетворювалися на грандіозні картини на стінах. Сьогодні ці люди вважаються класиками, а сам рух отримав назву «муралізм», оскільки «мурал» з іспанської перекладається як «стіна».

Раніше портал "Знай.uа" публікував топ-10 українських муралів – картин, від яких мурашки по шкірі. Велика кількість українських муралів з'явилися завдяки різним арт-проектам та фестивалям. Деякі були створені іноземними митцями. Мурали відмінно урізноманітнюють сірі і похмурі міські пейзажі.