У Сенаті США дав свідчення у справі про витік даних мільйонів користувачів Facebook засновник та керівник корпорації Марк Цукерберг. Другу частину допиту перенесли на 11 квітня.

Кілька днів тому в мережі оприлюднили текст зізнань бізнесмена, спрямовані до комітету Палати представників з енергетики і торгівлі.

Британська компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, і потім використовувала цю інформацію в політичній рекламі в різних країнах (мова йде 87 мільйонів осіб).

"Ми недостатньо серйозно поставилися до нашої відповідальності, і це була велика помилка. Моя помилка. Я приношу свої вибачення", - зазначив на початку Цукерберг.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

За його словами, співробітники центрального офісу Facebook вже вжили заходів для того, щоб подібні випадки не повторювалися, в тому числі видалення безлічі акаунтів організацій і осіб, причетних до втручання у вибори. Обмежили також доступ до інформації, котру теоретично може отримувати тільки розробник, а саме - ім'я, фотографію профілю та електронну пошту.

Цукерберг публічно пообіцяв провести перевірку кожного додатку, котрий працює на базі соцмережі, аби запобігти ймовірному вторгненню. На його думку, те, що сталося: результат "гонки озброєнь" для поширення політичної дезінформації. Не виключив також спроби впливу на проміжні вибори в Конгрес в 2018 році, а також загрозу для політичного життя Індії та Бразилії та Китаю (китайські мережеві компанії, як відомо, нерідко представляють інтереси США, - ред.).

Далі сенатори поставили низку запитань про політику роботи соціальної мережі, про взаємини (в тому числі юридичних) з користувачами, про Дональда Трампа і виборах.

Дивіться: Цукерберг - про витік даних Facebook

Як повідомляв портал "Знай.ua", екс-співробітник компанії Cambridge Analytica Крістофер Вайл розповів, що інформація, зібрана Facebook про більш ніж 87 млн користувачів, може зберігатися в Російській Федерації.