Статуя зодчого Тома де Томон з'явилася в Петербурзі в 2010 році, її подарував місту глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Про це повідомляють ЗМІ.

Однак насправді скульптура опинилася присвячена шотландському хіміку Томасу Томсону, фотографію якого архітектору помилково видала "Вікіпедія".

Коли петербуржці помітили нестикування, автор проекту Олександр Таратинов звинуватив у всьому інтернет.

"До історикам ми не зверталися. Ми були впевнені, що інтернет нам правильну інформацію дає. На всіх туристичних сайтах коштує ця нещаслива фотографія Томсона, під ім'ям Тома де Томон"..

За словами художника, він знайшов зображення Томсона на "Вікіпедії", звідки його потім видалили. Він зазначив, що його роботу ніхто не перевіряв, а до цього претензій до архітектора не виникало.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям доступна нова грошова допомога: хто отримає понад 10 тисяч гривень Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Таратинов заявив, що готовий змінити пам'ятник після узгодження з "Газпромом". Однак зображень зодчого де Томона в відкритих джерелах не існує, тому художник запропонував зробити "збірний образ", але рішення тепер за власником скульптури.

Хімік Томас Томсон все життя прожив у Великобританії і досліджував рослини, а також теорію атомного будівлі речовини. Він не має ніякого відношення до Санкт-Петербургу.

Разом з тим варто відзначити, що раніше журналіст Айдер Муждабаєв розповів, що пропагандисти Кремля створюють фейкові сторінки кримських татар, які нібито виступають на підтримку Росії в соцмережах.

Крім того він додав, що російська пропаганда розгорнулась на дуже широке коло країн. Зокрема, від анексованого Криму і до останнього штату США російські пропагандисти створюють фейкову інформацію та намагаються обдурити весь світ.

"Пропаганда у росіян поставлена широко. Від США до Криму вони створюють фейки в соцмережах. Ось, наприклад, таких "кримськотатарських" тролів, які "за мир, за Росію", - зазначив Муждабаев.

Він порадив українцям не вірити, тому що виглядають подібні акаунти так, ніби пише реальна людина.

"Якщо побачите - не ведіться. Я погортав профіль, добротно зліпив, всього потроху, і не зануреному в тему здається, що реальна людина. Загалом, будьте уважні", - резюмував журналіст.

Він показав профіль якоїсь Ельмаз Джапарової, яка поширює пропагандистські матеріали в Facebook.

Виступ Росії у Міжнародному суді ООН: фейки та брехня

Нагадаємо, США накрили десятки фейкових російських ЗМІ.

Як повідомляв "Знай.ua", росіяни раптово відхрестилися від головної пропагандистської качки.

Також "Знай.ua" писав, що путінська пропагандистка вирушила в Крим і завила від брехні собі подібних.