У Таїланді рятувальники евакуювали з затопленої печери Кхао Луанг на поверхню перших двох дітей, які перебували всередині понад два тижні.

Про це повідомляє ВВС.

"Дістали двох дітей, вони перебувають у польовій лікарні біля печери", — повідомив начальник відділу охорони здоров’я та частини аварійно-рятувальної групи Тосатхеп Бунтун.

Дітям надають медичну допомогу.

Тайським рятувальникам вдалося вивести на поверхню двох школярів із затопленої печери. Під землею залишаються ще 12 осіб - 11 дітей і їх тренер.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Хлопчики, яких підняли на поверхню, зараз знаходяться у госпіталі. Їх оглядають лікарі. Хлопці виснажені, але їх життю ніщо не загрожує.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Маск розповів, як буде виглядати міні-субмарина для порятунку застряглих у тайській печері дітей.

Американський винахідник Ілон Маск, який відправив інженерів своїх компаній SpaceX і The Boring Company для порятунку застряглих у печері у Таїланді дітей, розповів, як саме буде виглядати міні-субмарина для звільнення дитячої футбольної команди.

Нагадаємо, в ніч з четверга на п'ятницю, 6 липня, в Таїланді помер Самарн Кунан - колишній військовий дайвер, офіцер ВМС, що викликався рятувати дітей, які застрягли в затопленій печері. Чоловік доставляв "в'язням" кисневі балони, а дорогою назад втратив свідомість. Його довго намагалися відкачати у реанімації, але спроби медиків виявилися марними: 38-річний Кунан помер на 13-й день операції.

Відмітимо, 23 червня в Таїланді 12 дітей із футбольної команди на десять днів застрягли у печері. В країні розпочалась масштабна рятувальна операція. Українець, який брав участь у порятунку дітей, розповів, наскільки складною виявилась ця справа.

Всеволод Коробков - інстуктор з дайвінгу, працює в тайському курортному місті Пхукет. За його словами, він ще не бачив більш складної і напруженої рятувальної операції.

За словами Всеволода, трикілометровий шлях був надзвичайно складним. Рятувальники крім того, що прокладали маршрут. Також несли все необхідне обладнання та зафіксовували мотузки.