Уряд Нідерландів заявив, що не бачить підстав для залучення України до відповідальності за катастрофу літака рейсу MH17 у небі над Донбасом. Відомо, що його збили з російського ракетного комплексу "БУК", через незакритий повітряний простір, про що офіційно були повідомлені депутати нижньої палати парламенту Нідерландів. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Згідно інформації, на підставі доповіді Нідерландської консультаційної ради з питань безпеки, результатів кримінального розслідування JIT, інформації з відкритих джерел, і власного дослідження питання, в тому числі юридичного, на думку уряду в цей час немає юридичних підстав для залучення України до відповідальності.

"Уряд вважає, що на цей момент додаткове розслідування не потрібно", - йдеться в листі, повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

Блок підкреслив важливість співпраці з Україною в рамках JIT для ефективності кримінального розслідування.

У МЗС повідомили, що 6 червня в палаті представників заплановано пленарні дебати з питання ратифікації Угоди між Нідерландами і Україною про міжнародно-правове співробітництво стосовно злочинів, пов'язаних із катастрофою літака рейсу МН17.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Нагадаємо, Джон і Мерин О'брайен живуть в Австралії. Їх синові Джекові було 25 років, коли літак, в якому він летів, був збитий над Донбасом. Родичі тих, хто загинув у катастрофі MH17, написали росіянам відкритий лист.

Крім того, голландський парламент обговорив розслідування катастрофи рейсу МН17 влітку 2014 року над Донецькою областю.

Палата представників нідерландського парламенту підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати провину Росії в збиванні пасажирського "Боїнга 777".

Рішення підтримав навіть лідер партії "Форум за демократію" Тьєррі Боде, який сумнівався в незалежності Об'єднаної слідчої групи, яка займається розслідуванням катастрофи і навіть писав листа президенту США Дональду Трампу з проханням про нове розслідування.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Столтенберг дав пораду Путіну.