Македонія і Греція домовилися почати переговори, щоб вирішити суперечку через назву.

Як пише Reuters, саме назва заважає Македонії приєднатися до НАТО і Євросоюзу. Грецькій стороні не подобається назва "Македонія", оскільки її і деякі статті конституції сусідньої країни можна використовувати для територіальних претензій на північний регіон Греції з такою ж назвою.

У Скоп'є сподіваються вирішити цю проблему до літа, коли відбудеться саміт НАТО і зустрічі з ЄС.

"Серед пропозицій назви: Республіка Північної Македонії, Республіка Верхньої Македонії, Республіка Македонії Вардар і Республіка Македонія (Скоп'є)", - сказав прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв.

Популярні новини зараз
Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати Пенсію перерахують, але "заднім числом": чому виплати прийдуть із затримкою По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році Борги перед ТЦК: яке майно заберуть в ухилянтів
Показати ще

Він додав, що Греції деякі з цих варіантів подобаються більше. При цьому він зауважив, чи існує "реальна потреба" змінювати конституцію Македонію, про що Афіни просять останні місяці.

В ЄС вважають, що вирішення спору між Грецією і Македонією до кінця головування Болгарії в Раді ЄС у липні. Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв раніше заявляв про референдум з приводу зміни назви країни.

Македонія змінить назву

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що на Балканах цілком ймовірно може впасти крихке перемир'я через сепаратистських настроїв в регіоні. Не обійшлося тут і без всюдисущої руки Москви, яка всіляко розпалює конфлікт.

Про це повідомив професор Уолтер Рассел Мід. Він зазначив, що ситуацію в регіоні розгойдують Туреччина і Росія.

"При найгіршому сценарії Росія і Туреччина підтримають країни, які забезпечують їм вплив на Балканах - Сербію і Албанію - в їх спробах перекроїти кордони регіону. Сербський уряд за підтримки Росії може анексувати значну частину Боснії і Герцеговини, населену етнічними сербами. За підтримки Туреччини такий же маневр може провести і Албанія, і не тільки в Косово, а й в Македонії, де значна частина албанської меншини прагне приєднати частини сусідньої країни до етнічної батьківщини ", - спрогнозував експерт р азвитие подій.