У центрі Кишинева близько тисячі осіб вимагали визнати результати виборів мера. Там переміг Андрій Нестасе, кандидат від проєвропейської опозиції.

Про це повідомляють ЗМІ,

Нестасе набрав 52% голосів, але цей результат оскаржили конкуренти.

Суд врешті-решт визнав волевиявлення недійсним. Опозиція назвала таке рішення політичним замовленням влади і закликала людей виходити на вулиці.

Варто відзначити, що один з лідерів Партії національної єдності в Молдові і екс-президент Румунії Траян Бесеску готує проект об'єднання Республіки Молдови з Румунією.

Як пишуть румунські ЗМІ, політик має намір подати проект на початку парламентської сесії.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"На початку парламентської сесії (в Молдові, 15 січня) я подам проект, пов'язаний з об'єднанням (Румунії) з Молдовою, заснований на рішенні № 148 Сенату США ... Ця ініціатива групи американських сенаторів полягала в тому, що після проголошення Молдовою незалежності може бути перехід до права Молдови на об'єднання з Румунією", - сказав Бесеску.

У цей декларації, зазначив політик, відзначається право Молдови на об'єднання з Румунією, з огляду на Гельсінський заключний акт, пункт 1. При цьому політик зазначив, що це може статися тільки з доброї волі країн.

Варто також відзначити, що партія Бесеску не представлена ​​в парламенті. Також президент Молдови Ігор Додон після приходу до влади позбавив Бесеску молдавського громадянства.

Крім того варто відзначити, що Парламент Молдови зареєстрував законопроект постанови про денонсацію державою Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав. Даний законопроект внесли депутати-ліберали.

Ініціатори змін визнають, що Росія неодноразово ігнорувала Угоду про створення СНД. За їх версією, порушення проявлялися в "підтримку сепаратистського режиму в Придністров'ї", "військової агресії проти Республіки Молдова в 1992 році", в "окупації та анексії частини території суверенної України".

"Членство в СНД не принесло Молдові нічого, всі рішення в цій організації приймають виключно в інтересах Росії", - сказано в пояснювальній записці до проекту.

Крім того, ліберали нагадали, що перший демократичний парламент Молдови (1990-1994) відмовився вступати в СНД.

"Враховуючи, що Російська Федерація не виконує положення Угоди про створення СНД, а Республіка Молдова прагне в ЄС, вважаємо за необхідне денонсувати Угоду про створення СНД", - йдеться в проекті постанови.

Варто відзначити, що президент Молдови Ігор Додон назвав ініціативу лібералів "ризикованим проектом", адже вихід з СНД вплине на 600 тисяч громадян Молдови, які перебувають у цих країнах.

"Що означає вихід з СНД? Це означає, що ми виходимо з усіх угод, які у нас є", - пояснив президент.

У той же час він не виключив прийняття постанови більшістю, проте в такому разі Молдова не зможе вийти з СНД до виборів через тривалість процедури.

Як протидіяти російській загрозі - про що домовилися спікери України, Грузії і Молдови.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що сусід України вдарить по найболючішому місцю Путіна.