Екс-президент Румунії Траян Бесеску вніс у Парламент країни декларацію про денонсацію пакту Молотова-Ріббентропа.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють румунські ЗМІ.
"Я, як президент (у Румунії це звання залишається за президентами після відставки. - Прим. ред.), засуджую пакт Молотова-Ріббентропа. І має намір наступного тижня подати в парламент Румунії проект декларації, підписаний мною і іншими депутатами парламенту, про денонсацію цього пакту та його наслідки. Ми зобов'язані це зробити", - заявляє Бесеску.
За словами румунського політика, внаслідок пакту в складі СРСР опинилися кілька держав.
"Три країни Балтії вийшли зі складу Радянського Союзу і стали незалежними членами ЄС і НАТО, Польща стала державою, інтегрованим в ЄС і НАТО. А Румунія втратила Бессарабію, але так все і залишилося", - зазначив Бесеску на місцевому телеканалі.
Популярні новини заразБагатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавкуПоказати ще
Ця заява означає, що румуни вимагають повернути Молдавію, Одеську та Чернівецьку області України.
"Ми увійшли в ЄС, і у нас є перспективи процвітання, тому нашою метою повинно бути возз'єднання країни. Я не кажу про території України, мова йде тільки про відновлення межі Румунії по Дністру", - сказав Бесеску, пояснивши, що Бухарест не претендує на Придністров'я.
Зазначимо, що за подібні висловлювання політика засудив президент Молдови Ігор Додон, який позбавив Бесеску молдавського громадянства, а також зажадав від уряду заборонити йому в'їзд до країни.
Реакція молдовських ЗМІ на заяви Бесеску
Український журналіст Андрій Головачов в своєму блозі передбачає, що спроби денонсації пакту Молотова - Рібентропа і перегляд повоєнних кордонів може призвести до громадянських війн та військових конфліктів на території Молдови, Придністров'я, України, Польщі, Румунії, Угорщини, а можливо і Югославії.
"Повоєнні територіальні надбання України істотні - але сусіди вже готові виставляти по них претензії. Пробачити анексію Криму США не можуть, тому що США все відразу покладуть бритвений прилад. Значить, має бути покарання. Ось з цієї причини Румунія, на вимогу США, і виступає з ініціативою про перегляд пакту Молотова - Рібентропа", - зазначив журналіст.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що законом про інститут національної пам'яті Польща фактично "директивно повідомила" Україні, як вони бачать її місце в історії. У відповідь на це неконструктивний крок України може пред'явити Польщі звинувачення в етноцид і геноцид українців.