Російський рубль значно подешевшав під час відкриття біржі в очікуванні нових санкцій і після удару США та їхніх союзників по Сирії, проте далі втрати скоротилися, оскільки досягнуті доларом рівні є привабливими для продажу експортної виручки під сплату податків. Про це повідомляє Рейтер.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
До 10.10 МСК котирування пари долар/рубль розрахунками "завтра" перебували біля позначки 62,33, і рубль втрачає 0,4 відсотка.
Під час відкриття торгів ж долар подолав позначку 62,60, тоді як офіційний курс Центробанку становить 61,41 рубля за долар. Пара євро/рубль розрахунками "завтра" перебувала до 10.10 МСК біля позначки 76,87, і тут рубль дорожчає на третину відсотка.
Як раныше передавав портал "Знай.ua", після того, як Сполучені Штати ввели відносно Росії санкції, курс рубля впав до 65.06 за долар - показник, який бачили востаннє у листопаді 2016-го року.
Російська валюта на Московській біржі стрімко втрачає вагу. Чорна смуга для рубля почалася після антиросійських санкцій США.
Вході біржових торгів американська валюта вперше з грудня 2016- го долала психологічний рубіж в 63 рублі, а євро - вперше з квітня того ж року оцінювався вище 77 рублів. До кінця весни американські фізичні та юрособи зобов'язані згорнути всі операції, контракти та інші угоди з компаніями En + Group, РусАл, Базовий елемент, Євросибенерго, Рособоронекспорт, групою Ренова, Газпром-буріння, групою ГАЗ і їх власниками.
На фоні загострення геополітичних ризиків в понеділок російський фондовий ринок втратив 820 мільярдів рублів капіталізації. Це викликало ланцюгову реакцію на валютному ринку.
"Рубль і далі дешевшатиме, оскільки санкційна політика Заходу щодо РФ тільки посилюватиметься. Попереду ще санкції у вигляді заборони західним інвесторам проводити операції з боргом РФ, а також санкції до інших наближених до Володимира Путіна олігархам з "кремлівського списку". Санкційних пакетів ще буде багато, і закінчення цього процесу в найближчі роки бути не може, поки Росія не поверне все захоплене в Україні, Молдові, Грузії і так далі", - розповів експерт.