Сніг в Сахарі, заметіль в Нью-Йорку, замерзають Рим і Париж, аномальні снігопади в березні у Києві - ця зима запам'ятається всій планеті.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пишуть російські ЗМІ.
Вчені пов'язують похолодання зі зниженням сонячної активності і прогнозують: в найближчі 30 років наше життя зміниться не в кращу сторону.
Так коли ж весна? Це питання сьогодні найчастіше на різних мовах вбивається в інтернет-пошуковиках.
В Україні і Росії зима в цьому році спочатку запізнилася на півтора місяця, а потім в два рази перевиконала норму по снігу. Танути він, за словами синоптиків, буде як мінімум до кінця квітня. Микола Терешонок, начальник відділу метеорології і клімату, ФГБУ розповів, що така висота снігового покриву характерна в більшій мірі для кінця лютого. А для кінця березня звичайна висота снігового покриву становить близько 10-20 сантиметрів.
В Японії, де вже мав розпочатися сезон цвітіння сакури, щосили бушує снігопад. Японці похмуро жартують, що його завіз з Росії міністр закордонних справ Сергій Лавров. Глава МЗС лише підливає масла у вогонь: "Раз ми не втручалися у ваші вибори, то вирішили втрутитися в погоду", - дає своє пояснення весняним аномалій в Японії політик.
Валентина Жаркова, професор Британського університету Нортумбрії зазнаяив, що сонячна активність зараз у великому мінімумі, і магнітне поле Сонця дуже сильно зменшується. Це означає, що космічні промені руйнують наші хмари в тропосфері, відкривають атмосферу і роблять температуру холоднішою. Крім снігів, в Північній Америці і Європі з'являються дуже незвичайні північні сяйва - абсолютно незвичайного кольору. Це говорить, що частинки йдуть не від сонця, а від космічних променів. У зв'язку з цим ми вважаємо, що це початок глобального сонячного мінімуму, який буде тривати 30 років.
В історії вже бували періоди низької сонячної активності. Найвідоміший - Мінімум Маундера, який почався в 1645-м і тривав більше півстоліття.
На Темзі і Дунаю каталися на санках, а замерзла Москва-ріка по півроку служила майданчиком для ярмарків. Невже і для нас зараз починається щось подібне?
Валентина Жаркова зазначила, що період, який був під час Мінімуму Маундера, був набагато довше, він був шість сонячних циклів. Ось цей наступний, сучасний, який прийде, він буде набагато коротше - всього три цикли. І в зв'язку з цим, напевно, будуть не такі катаклізми. Але температура буде знижуватися.
У свою чергу кліматолог Джон Кейсі, який співпрацює з НАСА, щодо ймовірних наслідків "Малого Льодовикового Періоду" не такий оптимістичний. Він і кілька його колег-науковців представили доповідь главам провідних світових урядів і ООН, в якому прямо заявили: людство в небезпеці. Так, він заявив, що вже найближчим часом нас чекають темні і холодні дні і ночі і, як наслідок, загибель врожаю і масовий голод".
Радикальне зрушення в кліматі, на думку Кейсі, вже настало, і нинішні погодні аномалії тому підтвердження.
Крім того він додав, що коли наслідки цих змін дадуть про себе знати, їх відчують в усьому світі всі нації. І ми повинні нарешті усвідомити, що в найближчі 30 років наше життя зміниться.
Теорія наближення нового глобального похолодання багато що пояснює, але все ж не дає відповідей на всі питання. Чому в минулому році з запізненням почалося не тільки літо, але і осінь із зимою? Або чому велика частина тієї ж зими була досить теплою? А може, сезони і зовсім змістилися на місяць вперед? Поки вчені губляться в здогадах, жителі планети розбираються з проблемами, які їм підкинув клімат.
Погодні аномалії: чого чекати від природи найближчим часом
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що винахідник Ілон Маск заявив, що боятися слід зовсім не ядерної зброї.