Нещодавно Європарламент схвалив запровадження нового, більш потужного пакету антиросійських санкцій, котрий позаочі вже встигли охрестити "пекельним" – звісно, не тільки для Кремля та близького оточення президента РФ Володимира Путіна, а й для всієї країни вцілому. Чим насправді обернуться економічні обмеження, передбачив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Антиросійські санкції: реальні наслідки

На думку фахівця, ухвалення такого типу документу завдасть серйозного удару по російській економіці і призведе до скорочення фінансування військової та енергетичної галузей.

"Санкції дуже серйозно вдарять по найбагатших верствах населення, які мають вклади у валюті. Переважно постраждають вони, і це найбільш небезпечно для влади, тому що це саме ті люди, які створюють державну політику Росії, і які найбільше впливають на прийняття тих чи інших рішень", – зазначив він у коментарі "Обозревателю".

Пендзин підкреслив: санкції матимуть більший вплив та значення тільки у тому випадку, якщо на собі їх відчують не тільки перші особи країни. При чому, мова йде у першу чергу про низку скандальних проектів РФ, приміром, як будівництво газопроводу в обхід України:

Популярні новини зараз
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Показати ще

основні санкції США

"Санкції щодо обмеження угод, пов'язаних з інвестиціями в енергетичні проекти, можуть серйозно вдарити по "Північному потоку-2", який досі недобудований. Це може і не повністю втопить проект, але відкладе його реалізацію на декілька років, що призведе до необхідності російському "Газпрому" укладати з Україною новий контракт по транзиту у 2019 році", – додав економіст.

Втім, подібні заходи не призведуть до дефолту, але витрати на військову та соціальні галузі Путіну все ж доведеться скоротити. Остаточного провалу не слід чекати через непогані золотовалютні запаси РФ, та державний борг зростатиме і влада змушена "урізати" інвестиційні програми на розвиток енергетичних родовищ та армію.

Саме на ці ланки, до слова, Путін і робив ставку перед виборами – вони були основними у його програмі. Та дотримати слова, вочевидь, буде зовсім не просто, адже перелік санкційних обмежень США та Європи пропорційно зростає мало не кожні кілька місяців.

Дивіться: Євросоюз продовжив антиросійські санкції ще на півроку

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану.

Як повідомляв Знай.ua, у відповідь на висилку Афінами російських дипломатів Росія вирішила видворити грецьких послів.

Також Знай.ua писав, Федеральне бюро розслідувань США затримало чотирьох громадян Росії.