Під час потужної атаки в Сирії загинули щонайменше шестеро військових, ще 8 – отримали складні поранення різного ступеня тяжкості.

Інформацію про підрив кортежу із солдатами США поки не підтверджують в офіційних джерелах. При цьому за попередніми даними на територію провінції виїхали близько трьох десятків кадровиків. Вони і були в 6 джипах, котрі підірвали, два – знищені вщент. Після інциденту зрушити з місця колона не стала.

Евакуацію всієї групи виробляли три вертольоти ВПС США, підняті з бази в Аш-Шаддаді. Тих, хто вижив, поранених і загиблих доставили на базу. Втім, це був не єдиний випадок із загибеллю солдатів США в Сирії за останні три дні.

Слід відзначити, що в межах так званого "сирійського конфлікту", як його обережно називають дипломати, насправді вже давно точиться одразу кілька війн: регіональні амбіції Тегерана, Ер-Ріяда, Дохи, Анкари та геополітичні інтереси Москви, Вашингтона, Брюсселя.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Виступи в різних сирійських містах почалися на хвилі "арабської весни" у березні 2011 року, протести швидко переросли у збройне повстання, а воно — у затяжну війну, яку підживлювали міжетнічні й міжрелігійні протиріччя. Опозиція вимагала відставки президента Башара Асада та його уряду, а також проведення в країні демократичних виборів.

Сирійський конфлікт характеризується запеклими бойовими діями, обстрілами населених пунктів, гоніннями релігійних меншин, масовими вбивствами й численними воєнними злочинами проти мирного населення. Сирійський уряд кілька разів застосував проти своїх громадян навіть хімічну зброю. Всього, за словами генсека ООН Пан Гі Муна, з березня 2011 р. по жовтень 2016-го загинуло понад 300 тисяч сирійців.

Санкції проти Сирії запровадили не тільки США і ЄС, а й Ліга арабських держав. Торговельне ембарго ліги виявилося досить болісним для Дамаска: до початку конфлікту майже 60% сирійського експорту йшло в арабські країни і 25% імпорту надходило звідти. Втім, арабські країни не обмежилися цим жестом: вони надавали противникам Асада також фінансову і військову допомогу. Це саме робили й європейські країни, що ввійшли в 2012 р. до "групи друзів Сирії".

Дивіться: Кремль зганьбився брехнею про обстріли у Сирії

Як повідомляв портал "Знай.ua", американську колону обстріляли у Сирії.