На Балканах цілком ймовірно може зруйнуватись крихке перемир'я через сепаратистські настрої в регіоні. Не обійшлося тут і без всюдисущої руки Москви, яка всіляко розпалює конфлікт.

Про це повідомив професор Уолтер Рассел Мід, передає Wall Street Journal. Він зазначив, що ситуацію в регіоні розгойдують Туреччина та Росія.

"При найгіршому сценарії Росія і Туреччина підтримають країни, які забезпечують їм вплив на Балканах - Сербію і Албанію - в їх спробах перекроїти кордони регіону. Сербський уряд за підтримки Росії може анексувати значну частину Боснії і Герцеговини, населену етнічними сербами. За підтримки Туреччини такий же маневр може провести і Албанія, і не тільки в Косово, а й в Македонії, де значна частина албанської меншини прагне приєднати частини сусідньої країни до етнічної батьківщини ", - спрогнозував експерт р азвитие подій.

Професор розповів, що розпалювання відкритого конфлікту стримувало те, що Сербія, Македонія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Косово сподівалися на перспективу вступу в ЄС. Ці країни обрали проєвропейський шлях, замість зближення з Москвою.

Але в ЄС дали чітко зрозуміти, що не готові приймати нових членів, оскільки для розширення буде потрібно додаткове фінансування. Європа сподівається на допомогу США у вирішенні деструктивних планів Росії.

Популярні новини зараз

Солістка Go_А Катя Павленко і Manizha "подружилися" напередодні Євробачення: "Ніякої злоби один до одного"

Тіна Кароль розкрила правду про свій роман з Баланом: "Нав'язати любов неможливо"

Юлiя Саніна з "The Hardkiss" звернулася до Кароль після перемоги: "Тіно, я дивлюся твої..."

Щасливий Горбунов повідомив про поповнення у родині - "Нас вже четверо!"

Показати ще

У Білому домі скептично ставиться до своєї ролі в міжнародній політиці. У США вже не актуальні такі аргументи, як солідарність НАТО, захист цінностей і свободи. Впливати на політику Вашингтона, ймовірно, доведеться Берліну і переконувати адміністрацію президента США Дональда Трампа втрутитися в проблему на Балканах.

Ряд розслідувань показав, що Росія всіляко намагається перешкодити Балканським країнам вступити в НАТО. Російська розвідка за допомогою посольств РФ втручалася у внутрішні справи держав регіону.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Росія стала фігурантом чергового гучного розслідування. На цей скандал пов'язаний з бойовиками "Талібан".