Центральний банк Кіпру розіслав кільком місцевим банкам офіційний документ, що наказує закрити рахунки офшорних компаній з 4 червня. Тепер для відкриття рахунків у банках Кіпру потрібно буде дотримуватися нових вимог, які будуть поширюватися як на місцеві, так і на іноземні компанії, а також фізичних осіб, пишуть кіпрські ЗМІ.

Ці вимоги приводить фінансовий Telegram-канал Fun&Profit. Так, для кіпрських компаній рахунки відкриваються при наданні повного комплекту інформації про клієнта (правила Know Your Customer) щодо кінцевого бенефіціарного власника, включаючи обґрунтування джерела доходів і добробуту.

Банк має право вимагати паспортні копії, податковий номер, банківські та професійні рекомендаційні листи, виписки з ПДФО, на рахунках в інших банках, а також посилання на публічні джерела щодо діяльності та біографії. Банки будуть відкривати рахунки переважно компаніям з "присутністю на Кіпрі" (з реально діючими офісами).

Що стосується іноземних компаній, то кіпрські банки будуть відкривати для них рахунку тільки за умови одночасного виконання наступних критеріїв: компанія повинна вести бухгалтерську звітність і надавати її банку, вона повинна мати активи, такі як інвестиції в акції або інші цінні папери (наприклад, угоди на надання послуг або дебіторська заборгованість не є активами), і компанія повинна бути афілійована з кіпрською компанією, у якої є рахунки в даному банку.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Таким чином, Кіпр, який традиційно був найпопулярнішим напрямком для закордонних, у тому числі й українських грошей, йде по стопах Латвії, де уряд минулої весни вирішив заборонити своїм банкам обслуговувати рахунки офшорних компаній.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Євросоюз оновив чорний список офшорів. Три держави і території були виключені Радою Євросоюзу зі списку юрисдикцій ЄС, що не співпрацюють у сфері оподаткування, і ще три включені в цей перелік.