Наземна обсерваторія NASA розробила цікаву карту атмосфери Землі, на якій показала рівень забруднення в різних точках планети, класифікувавши саме дрібні частинки, що літають над поверхнею планети.

Космічне агентство для створення візуалізації використовувало дані безлічі датчиків різних супутників, зокрема Visible Infrared Imaging Radiometer Suite, пише "Рlatfor.ma".

Також до створення карти долучилися спеціалісти, які за допомогою супутників Aqua і Terra вивчали колір океанів, температуру поверхонь моря і суші, рух льоду і його властивостей, пожежі, а також дані про кількість сонячного світла, відбитого Землею.

Кожен колір представляє собою один вид аерозолю, твердих частинок в атмосфері, які можуть мати жахливий вплив на клімат Землі. Так помаранчевий колір - це дим, створюваний пожежами в усьому світі, чорний вуглецевий дим виробляють електростанції, що спалюють вугілля, сталеливарна промисловість і наземні або повітряні перевезення, фіолетовий колір - пил, що є результатом сильних вітрів. Синій відтінок означає сіль.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Додамо, українське сміття ледь не спровокувало екологічне лихо в Словаччині.

Угорські та словацькі ЗМІ опублікували в Мережі моторошні фото, на яких видно, як річку Бодрог повністю заповнило сміттям

Дивіться: Сміття на Землі поміститься на двох таких планетах

Нагадаємо, вчені з Чилі, схоже, знайшли спосіб боротися із забрудненням планети пластиком. Дослідники створили абсолютно новий матеріал, який розчиняється у воді.

Як повідомляв Знай.ua, з борту Міжнародної космічної станції астронавт NASA Ріки Арнольд сфотографував дивовижну фотографію Землі. Ширококутний знімок Чорного моря з орбіти астронавт опублікував на своїй сторінці в Twitter.

Фото йому вдалося зробити через ілюмінатор МКС.

Також Знай.ua писав, що в Італії прокинувся вулкан Етна. В мережі опублікували добірку вражаючих фото та відео стихії, що лютує. Раз на три місяці туристи можуть спостерігати потоки лави. Але це явище не тільки виглядає досить емоційно – воно приносить чималі руйнування.