В період з липня 2017 по травень 2018 року з території анексованого Криму Росія вивезла близько 170 тисяч тонн зерна. Судна відправляли через Ліван, надаючи таким чином підтримку уряду Башара Асада.

Кримське зерно для Асада

"Поставки продовольства у Сирію не заборонені західними санкціями, але обмеження на банківські операції і заморожування активів не дозволяють багатьом зерновим трейдерам працювати з урядом Асада", - зазначають аналітики.

У своє виправдання Кремля пояснює поставки зерна "надмірно багатим урожаєм", при цьому відомо, що торгівля з сирійськими кораблями та іншими суднами, внесеними до чорного списку, дозволяє Криму відвантажити зерно, яке йому більше нікуди поставити через санкції.

Згодом вдалося з'ясувати, що ряд суден доставили зерно з Криму в сирійський порт Тартус, де у РФ є військово-морська база. Деякі інші вантажі пішли до Лівану, після чого були перенаправлені в Сирію, яка не може заплатити за зерно з Криму грошима, тому нібито буде розраховуватися оливковою олією і овочами.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Путін - Асад: війна у Сирії

Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики "Ісламської держави", міжнародна коаліція на чолі зі США, а також збройні сили РФ і Туреччини. У березні 2016 року і грудні 2017 року РФ провела часткове виведення військ із країни.

На даний час у Сирії перебувають три батальйони військової поліції, центр примирення сторін, пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії в Тартусі та авіаційна група на базі Хмеймім.

У березні–квітні 2018 року президент США Дональд Трамп кілька разів анонсував виведення американських військ із країни, але не вказував конкретних термінів.

Дивіться: Війна в Сирії: які інтереси США, Росії, Ірану й Туреччини?

Як повідомляв портал "Знай.ua", після розмови між президентами Росії і України Володимиром Путіним і Петром Порошенком російський лідер скликав Раду Безпеки. Президент РФ поінформував учасників наради про телефонну розмову з президентом України, яка відбулась 21 червня.