Якщо західні політики розширять список санкцій, до якого вже потрапили десятки впливових російських бізнесменів, олігархів і політиків, це може відчутно вдарити по режиму кремлівського засідателя Володимира Путіна, якщо не зовсім зруйнувати його.

Про це розповів російський блогер і фінансист Слава Рабінович. Він зазначив, що через анексію Кримського півострова під санкції вже потрапило більше 150 фізосіб.

"Єдине, що мене дратує, що під санкції потрапили всього лише 5 осіб, а не 25 або 125. Звичайно ж, можна було включити в список санкцій не якогось заступника виборчої комісії за організацію так званих президентських виборів в Криму і Севастополі. За цієї ж причини можна було включити в список набагато більшу кількість фізичних осіб", - зазначив він.



Якщо людина занесена до списку санкцій, це загрожує дуже відчутними наслідками, і якщо таких людей буде критично багато, то путінський режим може і не витримати удару.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

"Тим не менше під санкції потрапляють реальні люди, які, швидше за все, назавжди позбавляються права в'їжджати в країни Євросоюзу, назавжди втрачають активи, які в них можуть бути в цих країнах. І, на відміну від санкцій іншого типу, санкції за анексію Криму щодо фізичних осіб навряд чи будуть коли-небудь скасовані, тому що вони введені проти людей, які за міжнародними законами скоювали злочини міжнародного характеру. І ці злочини не можна скасувати, не можна прокрутити цей фарш назад... Потрібна критична маса, щоб ці санкції безпосередньо вплинули на політику Путіна", - пише Рабинович.

Він вважає, що 155 людей навряд чи вплинуть на статус півострова, але якщо кожен місяць списку санкцій буде поповнюватися за п'ять осіб, це ситуацію може змінити кардинально.



"Тому що сьогодні Путіну і його ОЗУ доводиться, грубо кажучи, мати справу з Дерипаскою і Вексельбергом, щоб компенсувати їм те, що вони втратили. А якщо доведеться компенсувати не двом, п'ятьом або десятьом, а 120-ти зі списку Forbes-200 або списку Forbes-500, а якщо включити сюди десятки людей, які не знаходяться в списку Forbes, але є важливими дійовими особами в так званій російській державі? Я гадаю, що кратне розширення списків за американськими законом і реальні щомісячні санкції проти сотень людей, напевно, привели б до кінця цього режиму. І це найбільш дієвий інструмент з точки зору ефективності. Навіть якщо це не допоможе скинути режим Путіна, то його сьогоднішня стійкість була б дуже серйозним чином підірвана. На те, що сталося з Дерипаскою і Вексельбергом, на катастрофу, яка сталася з їх бізнес-справами, інші дивляться з завмиранням від жаху в серці", - підсумував він.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Євросоюз може ввести санкції проти Польщі через скандальну судову реформу.