Найближчими місяцями Польща може потрапити під санкційні обмеження, які Європейський Союз готовий ввести через судову реформу, в якій багато спірних моментів. Якщо Варшава не покаже "більш серйозний прогрес", питання про введення санкції Захід розглядатиме вже в наступному місяці.

Як повідомляють європейські ЗМІ, про це в понеділок, 14 травня, заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

"Ми досягли деякого прогресу, але ми як і раніше вважаємо, що залишається простір для ще більшого прогресу, щоб ми могли говорити про відсутність системної загрози [для європейських цінностей]", - сказав Тіммерманс на прес-конференції після засідання Ради ЄС.



Євросоюз очікує, що компроміс буде досягнуто до наступної зустрічі Ради ЄС 26 червня. У свою чергу, Франція і Німеччина 14 травня оприлюднили спільну заяву, в якій підкреслили, що обидві країни "висловлюють свою думку одним голосом, коли наші спільні цінності опинилися під загрозою", і висловили свою підтримку Тіммермансу.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

"Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку його зусиллям в діалозі з польською владою", - заявила французький міністр у європейських справах.

У грудні минулого року Європейська комісія вперше в історії ЄС вирішила почати списку санкцій процедуру проти Польщі за порушення верховенства права.

Польщі загрожує ряд санкцій аж до позбавлення Варшави голоси в Раді ЄС. Для введення санкцій необхідна одностайна підтримка всіх членів ЄС. Угорщина вже заявила, що скористається правом вето в разі пропозиції ввести санкції. Спірна судова реформа, затверджена Польщею, передбачає в тому числі контроль парламенту і Мін'юсту над призначенням суддів.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Сполучені Штати можуть ввести антиєвропейські санкції. Зокрема, це торкнеться компаній, які ведуть з Іраном спільний бізнес.