Запровадження Євросоюзом санкцій проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення виборів президента РФ в окупованому Криму та Севастополі, - це сигнал для тих, хто працює з окупаційною владою.

Про це заявив міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін у своєму Twitter.

"Ще п’ятеро під санкціями ЄС за незаконне проведення виборів президента РФ в окупованому Криму. Ми обіцяли та запропонували – ЄС це зробив. Це сигнал для тих, хто в Криму працює з окупаційною владою. Варто поміркувати перед тим, як виконувати накази", - зазначив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, 4 травня ЄС ввів санкції проти 5 осіб, відповідальних за російські "вибори" в Криму. До санкційного списку потрапили: заступник голови виборчої комісії Криму Інна Гузєєва та секретар комісії Наталія Безрученко, голова виборчої комісії Севастополя Олександр Пєтухов, його заступник Мирослав Погорєлов та секретар комісії Анастасія Капранова.

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Відтепер вказаним особам забороняється в’їзд до країн ЄС, а їхні активи в європейських країнах будуть заморожені.

У санкційному списку фігурують 150 людей та 38 організацій, причетних до незаконної анексії Криму та дестабілізації ситуації на Донбасі.

До речі, 8 травня, в Європі розглянуть додаткові економічні обмеження по відношенню до Російської Федерації через президентські вибори, які провели на території окупованого Кримського півострова.

Якщо постійні представники країн-членів Європейського Союзу узгодять введення нових санкцій відносно Росії, їх рішення потім має схвалити Рада Евроейского Союзу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", зараз у Сполучених Штатах Америки активно обговорюють введення економічних санкцій проти українських чиновників. Можливі дати введення обмежувальних заходів озвучуються різні.

Так, Стівен Нікс, колишній фахівець інституту США з питань регіонального розвитку, називає найбільшою зміною в Україні за останні 10 років появу національної гордості та самосвідомості.

За словами американських експертів, український народ уже змінився, але політики зовсім ні.

Білий дім говорить про санкції проти чиновників, які гальмують реформи. Вони вважають, що вже є підстави для занепокоєння у представників тих партій, які складають коаліцію у Верховній Раді, але не вживають необхідних для реформ законів.Більше того, конкретні імена вже можуть прозвучати через місяць-півтора.

У посольстві України в США про такі ініціативи обізнані.