Російська сторона відмовилася дати гарантії уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денисовій на зустріч із незаконно утримуваним режисером Олегом Сенцовим. Про це заявила її колега, Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова під час брифінгу біля Лук'янівського СІЗО у Києві.

Жодних гарантій

"Я не можу говорити за органи влади, я направила лист, щоб пропустити українського уповноваженого зі мною, тому що російське законодавство не дозволяє відвідування громадянина Росії представниками інших держав без супроводу російського представника", - прокоментувала вона.

Омбудсмен РФ додала, що нібито взагалі розцінює Сенцова, як "особу з двома громадянствами" і не визнає, що російське громадянство йому оформили примусово.

"Будемо виходити з того, що ця людина з двома громадянствами. У нього є паспорт громадянина Росії і він за нього розписувався, і копія паспорта у мене є", - додала Москалькова.

Крім того, вона хоче створити нормативний акт для Росії та України, який би регулював дії щодо "людей з подвійним громадянством", як Сенцов – щоб російських консулів пускали до тих, хто має український паспорт, і навпаки.

Популярні новини зараз

Морози накриють Україну в жовтні: коли очікувати холодів

Жанну Фріске добила не тяжка хвороба, спливли нові подробиці про смерть зірки "Блестящих"

Захист природи або гаманця? Українці з секонд-хендами б'ють рекорди і стали наймоднішими в Європі

Юлія Саніна з The Hardkiss перетворилася на героїню "матриці": Нова Трініті для Кіану Рівза?

Показати ще

Справа Сенцова

Нещодавно Рада Європи повинна була подати прохання на звільнення режисера згідно з Європейською конвенцією із прав людини. Однак у Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі прохання, направленого від імені генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

Вважалося, що президент Росії Володимир Путіна може прислухатися до думки лише однієї людини в світі і помилувати українського режисера Олега Сенцова. Таку думку висловив адвокат політв'язня Дмитро Дінз.

Адвокат переконаний, що президент РФ міг би випустити Сенцова, якби його про це попросив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Особисте прохання допомогло б режисерові опинитися вдома.

Дивіться: Український режисер і бранець кремля Олег Сенцов голодує 45 днів

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Польщі під час засідання Сейму ухвалили доленосне для України рішення: підтримали постанову із вимогою до Росії звільнити всіх наших співвітчизників, котрих незаконно утримують у в'язницях Кремля. Ставлення польських депутатів красномовно показало те, що голосували стоячи - в знак поваги мужності українських в'язнів.