У Пентагоні стверджують, що провідна роль США в космосі спадає і завтра небо може бути заповнене супутниками-роботами супротивників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРосія та Китай розробляють нову зброю, яку зможуть задіяти у космосі в найближчому майбутньому. Про це заявив генерал-лейтенант Роберт Ешлі, голова Розвідувального управління Міністерства оборони США Агентства з розвідки, під час конференції Defense One Technology Summit, яка відбулась в Вашингтоні, повідомляє Defense One.
За словами Ешлі, країни-конкуренти розробляють "спроможності з перехоплення супутників з землі та з космосу, - сказав він. – Цю технологію розвивають саме зараз. Вона з’явиться в найближчому майбутньому".
Видання зазначає, що Служба управління з розвідки вже приводила такі дані в лютневому звіті.
"Росія та Китай продовжують запускати "експериментальні" супутники, які проводять складні операції на орбіті. Деякі технології мирного призначення, такі як інспекція супутників, дозаправка і ремонт - можуть бути використані проти космічних об'єктів супротивника", - сказано у звіті.
Також наголошується, що у вересні 2014 року Росія провела запуск Olymp-K, який досяг орбіти і провів ряд незвичних маневрів, пройшовши на відстані семи миль від супутників зв’язку Intelsat.
Президент Intelsat General висловив своє занепокоєння в коментарі Space News після інциденту.
"Це не нормальна поведінка і нас це непокоїть", - заявила Кей Сірз.
Спостерігачі також оголошували про своє занепокоєння ще через три інциденти з маневрами російських супутників. "Змагання в космосі тількі зростатиме. Подивіться на стратегію з національної оборони. Там визнається, що наша провідна роль в технологіях спадає", - підкреслив американський генерал.
Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти Центру аналізу стратегій і технологій припустили, що санкції можуть зірвати Росії створення новітньої зброї.