У Пентагоні стверджують, що провідна роль США в космосі спадає і завтра небо може бути заповнене супутниками-роботами супротивників.

Росія та Китай розробляють нову зброю, яку зможуть задіяти у космосі в найближчому майбутньому. Про це заявив генерал-лейтенант Роберт Ешлі, голова Розвідувального управління Міністерства оборони США Агентства з розвідки, під час конференції Defense One Technology Summit, яка відбулась в Вашингтоні, повідомляє Defense One.

За словами Ешлі, країни-конкуренти розробляють "спроможності з перехоплення супутників з землі та з космосу, - сказав він. – Цю технологію розвивають саме зараз. Вона з’явиться в найближчому майбутньому".

Видання зазначає, що Служба управління з розвідки вже приводила такі дані в лютневому звіті.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Податки на карткові перекази: з якої суми доведеться віддати майже чверть Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

"Росія та Китай продовжують запускати "експериментальні" супутники, які проводять складні операції на орбіті. Деякі технології мирного призначення, такі як інспекція супутників, дозаправка і ремонт - можуть бути використані проти космічних об'єктів супротивника", - сказано у звіті.

Також наголошується, що у вересні 2014 року Росія провела запуск Olymp-K, який досяг орбіти і провів ряд незвичних маневрів, пройшовши на відстані семи миль від супутників зв’язку Intelsat.

Президент Intelsat General висловив своє занепокоєння в коментарі Space News після інциденту.

"Це не нормальна поведінка і нас це непокоїть", - заявила Кей Сірз.

Спостерігачі також оголошували про своє занепокоєння ще через три інциденти з маневрами російських супутників. "Змагання в космосі тількі зростатиме. Подивіться на стратегію з національної оборони. Там визнається, що наша провідна роль в технологіях спадає", - підкреслив американський генерал.

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти Центру аналізу стратегій і технологій припустили, що санкції можуть зірвати Росії створення новітньої зброї.