"Новоспечений" турецький президент Раджеп Ердоган у понеділок, 9 липня, під час інавгурації оголосив, хто увійде до нового складу уряду країни.

Так, главою Міністерства фінансів став зять Ердогана Берат Албайрак. Про це пишуть місцеві ЗМІ.

Берат Албайрак


В цілому новоукомплектованний Кабінет міністрів складається з 16 осіб, а це на 10 чиновників менше, ніж у минулому складі. Крісло міністра закордонних справ залишив за собою Мевлют Чавушоглу, а посаду першого віце-президента отримав Фуада Октайя. Главою Міністерства оборони Туреччини став колишній керівник Генерального штабу Туреччини Хулуси Акар.

Раджеп Ердоган

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Минулого місяця скандальний президент Раджеп Ердоган знову зайняв крісло глави Туреччини. Політик, відомий своєю проросійською спрямованістю, після вступу на посаду максимально розширив свої повноваження, встановивши, по суті, диктатуру в країні. Наприклад, в Туреччині більше немає посади прем'єр-міністра, а його обов'язки і полномоія переходять президенту. У країні вже вступила силу радикальна реформа, за допомогою якої Ердоган планує повністю взяти під свій контроль виконавчу і законодавчу владу:

  • Він практично буде непідзвітним парламенту і отримає можливість залишатися при владі ще півтора десятка років.
  • Президент стане главою виконавчої влади. Прем'єр-міністра, якого затверджує парламент, більше не буде.
  • Президент зможе видавати укази без схвалення парламенту. Також він буде призначати одного або декількох віце-президентів і членів уряду.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що після того, як Туреччина прийняла рішення відступити від політики пріоритету прав людини і верховенства права як такого, переговори про вступ до Європейського Союзу просто зайшли в глухий кут.

Представники європейської спільноти стурбовані тим, що Анкара вирішила відступити від верховенства права та основних прав людини. В черговий раз Рада Європи засудила спробу державного перевороту в Туреччині в 2016 році, рівно як і реакцію на нього держави. Політики нагадали також, наскільки необхідно дотримуватися міжнародних стандартів, якщо країна все-таки хоче стати членом спільноти.