США позбавили Газпром останньої надії "роздягнути" Україну

поділитись
Негласна війна за блакитне паливо давно завершена,справа за формальностями

Речниця Державного департаменту США Гізер Ноерт нещодавно висловила думку, що всі спроби російського монополіста "Газпрому" виставити Україну та НАК "Нафтогаз" перед усім світом як ненадійних партнерів, остаточно провалилися:

"Українські громадяни надихнули світ, об’єднавшись для зменшення споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійне постачання газу європейським споживачам. "Газпрому" не вдалося виставити Україну і "Нафтогаз" як ненадійних транзитних партнерів", - написала вона у своєму Twitter.

Підставою для таких заяв з боку російської компанії стало рішення Стокгольмського арбітражу: "Газпром" був зобов'язаний сплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 мільярдів доларів.

Нараховуються щодня й відсотки за відстрочений платіж: розмірі 500 тисяч доларів. Загальна сума боргу на даний час становить 3,5 мільйони доларів.  "Газпром" на тлі програшу заявив про намір розірвати контракти на поставку і транзит газу з Україною в судовому порядку, а також знизив тиск у газотранспортній системі. Це значно ускладнило транзит блакитного палива до Європи.

Представники Єврокомісії підкреслили: українська сторона виконала всі взяті на себе обов'язання для відновлення постачання, тому уряд має намір стягнути 8,5 мільярдів доларів. Як відомо,  за рішенням Стокгольмського арбітражу та Антимонопольного комітету України - 2,56 мільярдів доларів і 172 мільярдів гривень відповідно.

Вимоги української компанії суд підтвердив наприкінці лютого. Тоді мова йшла про повернення 4,673 мільярда доларів. Фінансові зобов'язання представники монополіста підтвердили, а потім різко відмовилися від попередніх слів.

Втім, кризова фаза для України вже минула – у профільних відомствах підтвердили скасування так званого "режиму економії ресурсів".

Дивіться: Газпром готує помсту за програш Нафтогазу в Стокгольмі

Як повідомляв портал "Знай.ua", ціна на газ для українського населення вже до кінця березня зросте від 8% до 62% (залежить від того, як уряд змінить формулу розрахунку тарифу на газ і чи взагалі її міняти). Причиною стане не так звана газова війна з Росією, а вимога МВФ.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Газпром, Нафтогаз, суд
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Пропагандисти повідомляють, що це перший "фейковий" пам'ятник у Росії
0
0
03:21 17.08.2018
Газета The Boston Globe ініціювала акцію проти Дональда Трампа
0
0
03:07 17.08.2018
Российсике військові почали провокацію в новій країні
0
0
01:21 17.08.2018
Чоловіки посварились на побутовому рівні
0
0
00:11 17.08.2018
У справі про вбивство російських журналістів в ЦАР з'явився несподіваний нюанс
0
0
22:43 16.08.2018