Від початку ворожого вторгнення на Донбас та анексії Криму Україна отримала від США близько 1 мільярда доларів на сферу безпеки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакі дані нещодавно оприлюднила посол США в Україні Марі Йованович.
Не припиняються обговорення і ймовірного надання американського озброєння на потреби ЗСУ, але посол поки не поспішає робити оптимістичних прогнозів.
Допомога Україні від США
"Нічого нового про це сказати не можу. Ви знаєте, очевидно, що це не така інформація, про яку ми публічно говоримо. Важливо зазначити, що з 2014 року США надали Україні майже один мільярд доларів на безпекову допомогу. Це, звичайно, включає обладнання, і ми часто зосереджуємося на цьому, і я думаю, що ми надаємо багато важливого обладнання, включно з приладами нічного бачення, радарами і так далі, які не лише покращують можливості, але також рятують життя українців", - зазначила вона.
Іноземна підтримка України у боротьбі з агресором
За словами Йованович, потрібно всю увагу приділити військовим навчанням, адже від генерала до солдата всі знають, наскільки це важлива інвестиція. Тим паче, що допомагати із цим готові не тільки американці, а й інші союзники НАТО:
"Попри те, що основні заслуги належать саме українським солдатам, які були настільки сміливими та захищали Україну на фронті, та я думаю, що навчання допомогли посилити їхні можливості. І я знаю, що наші солдати вражені тим, як Україна змінилася", – підсумувала посол.
Фінансове забезпечення оборони
Як відомо, у лютому уряд США передав Збройним силам України 2500 приладів нічного бачення на загальну суму 5,8 мільйона доларів. В проекті бюджету США на 2019 рік закладено надання Україні $200 млн для посилення безпеки і оборони.
Витрати на армію США (інфографіка)
Держдеп США на початку березня схвалив пропонований продаж Україні переносних протитанкових ракетних комплексів "Джавелін" на суму $47 мільйонів. Міністр оборони України Степан Полторак заявляв, що рішення про передачу "Джевелінів" буде прийнято "дуже своєчасно", а часові рамки не мають значення.
Дивіться: військова допомога США Україні
Як повідомляв портал "Знай.ua", гроші на розвиток проекту про Голодомор отримає Canada Ukraine Foundation. Проект в підтримку української історії був заснований в 2015 році. Він представляв собою автобусний тур, в ході якого історики та волонтери з інтерактивним обладнанням відправлялися в навчальні заклади Канади, щоб розповісти про трагічні події 1932-1933 років.