Найсильніша сила навіювання змушує росіян вірити в те, що Росія – велика держава з неймовірними досягненнями в області космосу, а навколо одні вороги. При цьому Росії вже ніхто не вірить, але раз не виходить обдурити світову спільноту, то хоча б намагаються обдурити самих себе.

За проведеними опитуваннями на даний момент росіяни мають три предмети для гордості: Путін, Перемога і Гагарін. І якщо з першими двома пунктами все ясно, то стан справ сучасної російської космонавтики під великим питанням. Росія перша запустила людину в космос і відправила супутник, однак чомусь за останні роки не відбувається великих досягнень?

Ракети для СРСР в першу чергу виконували військові цілі. З 100 запусків у 1981 році лише 25 почасти можна було віднести до цивільним, а решта були військовими. У пріоритеті були військові супутники-шпигуни, яких за рік було запущено близько 40 штук. Крім того, в космос запустили калібрувальні супутники для надземних радарів, супутники з ядерними реакторами на борту і навіть винищувачі супутників.

При цьому громадянська програма ніколи не була в пріоритеті і завжди використовувалася у пропагандистських цілях. СРСР вів боротьбу за уми людей і вселяючи їм власну перевагу соціалістичної держави.

Популярні новини зараз
Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

А за цей час Америка злітала на Місяць 6 разів, до інших планет літають американські і європейські зонди, саме їм людство зобов'язане супутникового зв'язку і GPS, а американський телескоп Hubble здатний робити неймовірні знімки всесвіту.

Після розвалу СРСР Росія продовжила використовувати старі радянські напрацювання і перетворилася в якогось космічного візника. З кожним новим роком приводів для гордості у росіян не зменшувалася, але вони ставали все менше пропорційно зменшенню космічної програми.

Так, вони стали пишатися тим, що американці встановлюють їх двигуни на свої ракети, що один з виготовлених ними нацчных приладів буде використовуватися на їх марсоході і так далі.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.иа" всесвітній день космонавтики відзначається 12 квітня. Ось кілька цікавих фактів про космічних досягнення України.