Не так давно в мережі з'явилися фотографії листування убитих у Центральноафриканській республіці журналістів Олександра Расторгуєва, Орхана Джемаля і Кирила Радченка з колегами з "Центру управління розслідуваннями". Про це пишуть росЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУчасники листування: Джемаль, Радченко, Расторгуєв, головний редактор ЦУР Андрій Коняхін, журналіст Родіон Чепіль, а також співробітниця центру Анастасія Кулагіна і заступник головного редактора Анастасія Горшкова.
Листування триває з 9 по 30 липня. В чаті її учасники обговорювали купівлю квитків, оформлення візи та інші робочі моменти. Расторгуєв попередив, що ЦАР — дуже небезпечна країна, для подорожі по якій потрібна озброєна охорона, але колеги ігнорували його зауваження.Так, ЦУР виділив журналістам 40 доларів на день на їжу, 2150 доларів на житло і 2250 доларів на водія-перекладача. 1500 доларів знімальній групі дали на інші витрати, в тому числі на хабарі.
За інформацією з листування, в аеропорту журналістів повинен був зустріти водій-перекладач Б'єнвеню (його прізвище не збігається з тим, що публікувалося в ЗМІ прізвищем водія, затриманого після вбивства). Знімальна група повинна була потрапити на військову базу і відправитися в Бамбари, де перебував фіксер Мартін.
Але журналісти прилетіли в ЦАР раніше запланованого часу, тому їх ніхто не зустрів в аеропорту. Знімальній групі довелося самостійно шукати таксі і житло. Сам фіксер, судячи з листування, рідко виходив на зв'язок.
27 липня Коняхін заявив, що треба спалити на камеру прес-карти "художньо і з коментарями", не пояснивши причину такого вчинку. Журналісти також розповідали, що місцеві жителі негативно реагують на камери. Також їм довелося платити за бензин і дати кілька хабарів представникам місцевої влади. Коняхін переконує учасників знімальної групи, що водій "бере участь у вимаганні" хабарів.
Останнє повідомлення главреда ЦУР було в 9 ранку 31 липня: "Привіт, ви доїхали?". За пару годин до цього Джемаля, Радченка і Расторгуєва вбили на дорозі з Сибю в Декоа.
Нагадаємо, що однією з версій вбивства російських журналістів у ЦАР є участь людей, пов'язаних з урядовими структурами.
Як повідомляв портал Знай.uа, розкрито основні мотиви вбивства журналістів у ЦАР.
Також портал Знай.uа писав, знімальна група з Росії знімала в ЦАР документальний проект про роботу ПВК "Вагнер".