Археологи з Сегедського університету під час досліджень середньовічного цвинтаря на схід від Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
На думку дослідників, їм вдалося виявити зразок рідкісного способу муміфікації – через мідь. В ручку немовляти була вкладена мідна монета, яка, імовірно, мала стати провідником у загробне царство, і яка стала причиною здобуття кінцівкою зеленого відтінку.
За словами вчених, у Середновіччі тіла нехрещених немовлят ховали поблизу церков, обертаючи в тканини, поміщаючи в невеликі горщики або ящики. Іноді поруч з останками клали мідні монети, які, за віруваннями, мали полегшити шлях душі померлого на небеса.
Як відзначають дослідники, більша частина останків, знайдених на території цвинтаря, датується 1200-1600 роками, але монета, яка була знайдена поряд з рукою немовляти, датується 1858 роком, тобто, вона потрапила на цвинтар приблизно через 150 років після того, як він був закритий. Вчені припускають, що саме монета стала причиною муміфікації руки. Разом з тим, вони виявили останки іншої дитини, яка також була похований з монетою, але останки якої повністю зотліли.
Варто відзначити, що раніше під Іркутськом вчені під час експедиції виявили останки людини, що жила в цих місцях близько 50 тис років тому. Фахівці припускають, що знайшли залишки найдавнішого виду Homo sapiens в Євразії.
Відомо, що близько 10 тисяч років тому територію Сибіру заселяли перші люди. Дане відкриття іркутських археологів перевертає всі припущення про історію стародавніх людей, що мешкають на території РФ.
Зараз у планах дослідників розшифровка ДНК знайдених решток, а також вивчення місцевості для отримання більш достовірної інформації про знахідку.
Страшні історії - мумія Розалії Ломбардо
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, про історію найвідоміших мумій на планеті.