Археологи з Сегедського університету під час досліджень середньовічного цвинтаря на схід від Кечкемета в Угорщині виявили крихітну муміфіковану руку дитини, яка загадковим чином позеленіла.

Про це повідомляють ЗМІ.

На думку дослідників, їм вдалося виявити зразок рідкісного способу муміфікації – через мідь. В ручку немовляти була вкладена мідна монета, яка, імовірно, мала стати провідником у загробне царство, і яка стала причиною здобуття кінцівкою зеленого відтінку.

Розміри руки немовля свідчать про те, що воно народилося недоношеним і померло до або після народження. Аналіз останків показав, що вміст міді в них в 500 разів перевищував нормальну концентрацію. Але дослідники не могли пояснити ні причини такого високого вмісту міді, ані того, чому була муміфікована тільки рука. Крім того, раніше не було відомо про традиції поховання з монетами в Угорщині.

За словами вчених, у Середновіччі тіла нехрещених немовлят ховали поблизу церков, обертаючи в тканини, поміщаючи в невеликі горщики або ящики. Іноді поруч з останками клали мідні монети, які, за віруваннями, мали полегшити шлях душі померлого на небеса.

Як відзначають дослідники, більша частина останків, знайдених на території цвинтаря, датується 1200-1600 роками, але монета, яка була знайдена поряд з рукою немовляти, датується 1858 роком, тобто, вона потрапила на цвинтар приблизно через 150 років після того, як він був закритий. Вчені припускають, що саме монета стала причиною муміфікації руки. Разом з тим, вони виявили останки іншої дитини, яка також була похований з монетою, але останки якої повністю зотліли.

Популярні новини зараз
Навіть природа на нашому боці: синоптик розповів про погоду в Україні у грудні Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Українцям виплатять компенсацію на оплату комуналки і це не субсидія: кому пощастить 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

Варто відзначити, що раніше під Іркутськом вчені під час експедиції виявили останки людини, що жила в цих місцях близько 50 тис років тому. Фахівці припускають, що знайшли залишки найдавнішого виду Homo sapiens в Євразії.

Відомо, що близько 10 тисяч років тому територію Сибіру заселяли перші люди. Дане відкриття іркутських археологів перевертає всі припущення про історію стародавніх людей, що мешкають на території РФ.

За словами вчених, це відкриття допоможе заповнити пробіл, що утворився в даному науковому питанні. Більш того, знахідка найдавнішого виду Homo sapiens може стати справжньою сенсацією, якщо про древню людину дізнається світова наука.

Зараз у планах дослідників розшифровка ДНК знайдених решток, а також вивчення місцевості для отримання більш достовірної інформації про знахідку.

Страшні історії - мумія Розалії Ломбардо

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, про історію найвідоміших мумій на планеті.