Лорд Джейкоб Ротшильд звернувся до інвесторів свого фонду RIT Capital Partners з традиційним посланням, в якому торкнувся не тільки стану фінансової системи, а й проблеми світового порядку. За його словами, світ ніколи більше не буде колишнім, а глобальна економічна і соціально-політична модель, що склалася за підсумками Другої світової війни, близька до свого руйнування. Про це повідомляють західні ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк і багато інших експертів, Ротшильд звернув увагу на закінчення періоду низьких процентних ставок в головному фінансовому центрі світу - США. Саме це, на його думку, найближчим часом змінить економічний ландшафт у всьому світі.
"Роки низьких процентних ставок і політики кількісного пом'якшення, що надули капіталізацію фондових ринків, добігають кінця", - пише фінансист.
Відзначається, що про "непередбачувані наслідки" грошового накачування найбільших центробанків світу Ротшильд заявляв ще кілька років тому, називаючи її "найбільшим монетарним експериментом в історії".
За його словами, тепер маятник рухається в зворотному напрямку, і США, які роздавали свої долари направо і наліво, мають намір зібрати назад все це "незліченне багатство". І першою жертвою стануть країни, що розвиваються, які неабияк "підрозвинулись" на цій безпрецедентній доларовій роздачі.
Він зазначає, що фінансова криза, що поглинає країни, що розвиваються, накладається на застарілі геополітичні проблеми, такі як Brexit, КНДР і ситуація на Близькому Сході, що в будь-який момент може пустити шкереберть весь нинішній світоустрій.
"Після терактів 11 вересня і під час кризи 2008 року світові держави працювали разом з єдиним підходом. Сьогодні ж ця співпраця утруднена. Це створює ризики для повоєнного економічного порядку і безпеки", - пише в своєму зверненні Ротшильд.
Також фінансист оцінює перспективи Москви як досить тривожні - останній обвал курсу рубля продемонстрував, що РФ і рубль більше не можуть залишатися осторонь від загальної девальваційної тенденції, коли США, подібно до величезного пилососа, висмоктують долари з усього світу.
Відзначається, що єдиною російською перевагою, по відношенню до Туреччини або ПАР, які пережили девальвацію національних валют, залишалися високі нафтові ціни, що перешкоджали надмірному ослабленню рубля. Однак останні події показали, що стримуюча сила цього фактору практично вичерпалася. Також деструктивну роль відіграють і прогнози швидкого зниження світових нафтових цін. У цій ситуації Росія дедалі більше стає схожою на Туреччину, де триває зниження відсоткових ставок, що і підштовхнуло майже до 30-відсоткової девальвації національної валюти.
Нагадаємо, українців попередили про прийдешню кризу.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що США готуються "добити" Росію.
Також "Знай.ua" писав, що КНДР загрожує економічна катастрофа.