Загальна кількість одиниць ядерної зброї у світі скорочується, однак всі без винятку ядерні держави займаються його модернізацією.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДержави не готові повністю відмовитися від нього, йдеться в доповіді про становище з ядерними озброєннями, опублікованому Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження проблем миру (СІПРІ).
За його даними, на початоку 2018 року дев'ять ядерних держав - США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль і КНДР - володіли 14 тис. 465 одиницями атомної зброї, що на 470 одиниць менше відповідного показника на початок 2017 року (14 тис. 935).
Хоча ядерні арсенали інших країн значно менше, всі вони також займаються їх вдосконаленням і розміщенням або заявляють про подібні наміри. Індія і Пакистан розширюють свій потенціал на складах і працюють над новими системами доставки наземного, морського і повітряного базування.
Китай також продовжує модернізацію наявних систем доставки і поступово нарощує свій ядерний арсенал.
Нагадаємо, арсенали всіх ядерних держав повинні включати в собі не більше 100 боєголовок для того, щоб їх застосування не викликало "ядерну зиму" або "ядерну осінь" і не призвело до зникнення людства навіть без удару.
"Маючи сто ядерних боєзарядів, ядерні держави не втратять потенціал стримування, але при цьому підуть настання "ядерної осені" і масової загибелі власних громадян. Якщо б ми використовували всього тисячу з наявних у нас боєголовок, а потенційний супротивник не відповів би нам, ми би вбили в 50 разів більше американців, ніж терористи під час атак 11 вересня 2001 року", - заявив Джошуа Пірс (Joshua Pearce) з Технологічного університету Мічигану у Хоутон (США).
Відомо, що зараз у світі існує дев'ять ядерних держав - п'ять "офіційних", підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року, і чотири "порушники режиму", явно або побічно заявляли про наявність у них таких боєзарядів.
До числа перших відносяться США, Росія, Франція, Великобританія і Китай, а другі - Індія, Пакистан і КНДР, "відкрито" порушують ДНЯЗ, і Ізраїль з його політикою "ядерної непрозорості".
За роки холодної війни і локальних конфліктів всі ці країни накопичили величезну кількість ядерних боєзарядів - близько 15 000 боєголовок, авіаційних бомб і інших вибухових пристроїв. За поточними оцінками вчених, подібних запасів вистачить для того, щоб повністю стерти все життя з лиця Землі більше 20 разів.
Фізики б'ють на сполох і закликають всі ядерні держави обмежити свої арсенали до ста боєзарядів. Їх одночасне застосування раніше завдасть непоправний економічний збиток "умовного противника", але при цьому воно не викличе ядерної зими і незворотніх змін клімату.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені припускають, що людство, з високою ймовірністю може припинити своє існування в результаті Великого вибуху.