У Таїланді завершили рятувальну операцію, в межах якої евакуйовують заблокованих в затопленій печері дітей.

У другий день операції вдалося дістати, за офіційними даними, ще чотирьох хлопчиків - сьогодні, 9 липня, вивели з затопленої печери сьомого і восьмого хлопчика-підлітка. Про це повідомляє CNN.

Через брак кисню й складнощі в пересуванні за один день можна дістати не більше чотирьох дітей. Усю команду планують евакуювати до 11 липня. Після цього буде вже пізно - 11 числа в регіоні очікують сильні дощі, які повністю затоплять печеру включно з тими частинами, де перебувають діти.

У печері залишаються ще четверо хлопчиків та тренер.

Популярні новини зараз
Ухилянтам дадуть три дні: наслідки будуть важкими В Україні визначили 4 категорії пенсіонерів, які отримуватимуть 8000 грн Жодної "бусифікації": кого можуть мобілізувати тільки добровільно Українцям встановили заборону на опалювальний сезон: стосується всіх власників газових плит
Показати ще

Медики повідомили, що в дітей після евакуації, у першу чергу, перевірятимуть рівень кисню та їхнє дихання. Також їх перевірять на рівень зневоднення.

12 школярів (дітям від 11 до 16 років) і їх 25-річний футбольний тренер майже сімнадцять днів перебували в напівзатопленої печері на півночі Таїланду. У неділю, 8 липня, почалася унікальна рятувальна операція.

Нагадаємо, 23 червня дитяча футбольна команда зі своїм тренером вирушила на екскурсію в 10-кілометрову печеру Кхао-Луанг в 170 км від Бангкока. Підлітки кілька годин вивчали підземеллі, коли вибухнув потужний тропічний злива (зараз там настав чотиримісячний сезон мусонів). Через дощ гірські струмки, які живлять водою підземну річку, перетворили її в повноводну річку. Прибувають потужні водні потоки змусили дітей відступити вглиб печери і сховатися в ніші, яка була вище рівня річки. Кілька кілометрів тунелю виявилися повністю затоплені.

Дев'ять днів хлопці перебували в непроглядній темряві. Харчувалися тим, що взяли з собою на екскурсію, - печивом і шоколадками. Ще у них були пляшки з питною водою. Як кажуть експерти, велику роль у виживанні зіграло те, що це згуртована команда - хлопці і тренер - змогла зібратися і розподілити ресурси.

Коли на десяту добу школярів знайшли рятувальники-дайвери, діти виглядали втомленими і голодними. Ні у кого не було серйозних травм, крім незначних синців та саден.

Після цього рятувальники почали вирішувати, як найкраще врятувати дітей та їхнього тренера. Серед варіантів розглядали бур шахти, а також навчання дітей дайвінгу й плаванню — щоб вони не потонули під час евакуації. Проте в такому разі, попереджали рятувальники, місія могла затягнутись на три або чотири місяці.

Пізніше з’ясувалося, що цього часу в дітей не було. В період з 9 по 11 липня в регіоні очікують дощів іще сильніших, аніж до того. Відтак у ці дні печеру, найпевніше, повністю затопить — включно з тими клаптиками суші, на яких перебувають діти. У рятувальників не залишається жодного вибору, як негайно їх рятувати.

Через брак кисню й складнощі в пересуванні за один день можна дістати чотирьох дітей. Усю команду планують евакуювати до 11 липня. Після цього буде вже пізно.

Чому їх так важко дістати

Система ходів у печері й без того є доволі заплутаною. Після затоплення й засмічення грязюкою просуватись ними небезпечно навіть для професійних водолазів. У тунелі, який виявився найбільш сприятливим для рятувальної операції, щонайменше чотири затоплені ділянки, в деяких глибина сягає 30 метрів. Крім того, деякі місця надто вузькі, щоб у них змогла пролізти людина з аквалангом, тож водолазам потрібно скидати кисневий балон і проштовхувати спершу його, а потім вже просуватись самим.

На додачу, в тунелі є незатоплені місця, вибратись з яких неможливо без скелелазного спорядження. Місію ускладнює й те, що заблоковані хлопці ніколи у своєму житті не займалися дайвінгом, ба більше — жоден з них не вміє плавати. Тож одну дитину витягують одразу двоє водолазів.

В порятунку брали участь й українські дайвери — Всеволод Коробов та Максим Полежака. Вони навчали тайських морських котиків зануренню в печери, допомагали прокладати шлях до загублених дітей та переносити спорядження.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", 8 липня, в Таїланді розпочалася операція з порятунку дітей, які застрягли в затопленій печері.