Блогери Марія та Іван зі своїм бультер'єром Жорою дуже не хотіли мерзнути в Києві, тому дві зими провели на тайському острові Самуї.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро те як полетіти в Таїланд зимувати, як шукати житло і орендувати машину, якщо у тебе собака, вони розповіли в ексклюзивному інтерв'ю для OBOZREVATEL.
Про першу подорож
Коли ми ще не були одружені, ми планували відпустку, працювали на стаціонарних роботах (Марія була доктором, а Іван займався оснащенням медичних клінік прим. ред) і хотіли виїхати кудись подалі. Вибрали Таїланд і поїхали туди на три тижні.
І оскільки ми тоді ще не всю Азію знали, ми вирішили помандрувати по Таїланду, В'єтнаму, Малайзії та Індонезії на Балі. Ось тоді й зрозуміли, що Таїланд це "наше". Тому останні два роки ми зимуємо на острові Самуї з ЖораБуль і ведемо наш "Блог для думаючих собачників", а влітку повертаємося до Києва. Цього разу ми жили на Самуї вісім місяців.
Про подорожі із собакою
Тоді, коли ми поїхали надовго вперше, у нас вже був бультер'єр, його звали Валера. Він був нашим дружищем, але так як ми багато переїжджали, довелось залишити його з батьками і так вийшло, що він трагічно загинув. І ось тоді ми вирішили, що якщо заведемо собаку, то ніколи її не залишимо. Ну і коли взяли Жору, вирішили, що він їде з нами.
Жорка подорожує з нами і по Україні, але це, звичайно, складно.
Як перевезти собаку в Таїланд
Довелося чіпувати собаку і отримати ветпаспорт, оформлений належним чином. Отримати всі документи на виліт навіть простіше, ніж в Європу, так як там вимагають ще і антитіла до сказу. В Таїланд цього поки не треба.
Житло
Житло важко знайти не тільки в Таїланді, але і у нас, в Україні. Ось навіть коли ми повернулися, то не змогли цього зробити. Думали не виселяти зі своєї квартири квартирантів, так як все одно в наступному році їдемо в Таїланд. Хотіли знайти приватний будинок, але так і не вийшло.
Дуже часто, коли люди чують, що ми з собакою, ще задають питання, але коли дізнаються, що з бультер'єром, просто кидають слухавку. У Таїланді - так само як і в Україні. Але там це не пов'язано з породою. Там дуже багато собак, і часто вони не виховані. Їх господарів більше лякає, що прийде інша собака, і вони почнуть гризтися. Або люди не можуть виховати своїх собак і вони гавкають, і орендодавці уявляють, що це ж прийде ще один пес і теж буде шуміти.
Ми в Таїланді живемо на острові Самуї. Там зазвичай житло - це окремий будинок на спільній території. Труднощі з житлом є завжди,тому доводиться йти на поступки.
Ми знімали будинок, який був без дивана і практично без зручностей. Самостійно домовлялися, що купимо диван і привеземо його туди. Без собаки, звичайно, набагато простіше - будь-яке житло твоє.
Оренда житла у Таїланді на тривалий термін дешевша. Ціни там, як у Києві. Навіть за 200 доларів на місяць можна зняти будинок.
Зазвичай ми телефонуємо і практично по 20 разів домовляємося про те, щоб жити з собакою. І формулюємо пропозиції правильно. Говоримо, що у нас маленька, терьєристого типу, добра, біла собака. Доводиться хитрувати. Ну а коли приїжджаєш на місце, то вже показуєш, що Жора добрий, вихований. Головне, без вказівки породи. Але скрізь беруть додаткову плату.
Реакція людей на Жору
Люди в Таїланді, практично всі, до бультерьєрів відносяться точно так само, як і до інших собак. Всі крики були від росіян і українців.
Ставлення до собак добре видно по європейцям. Британці, наприклад, відразу лізуть обніматися, навіть не питаючи дозволу, так як це британська порода, і дітей вони не бояться підпускати. Європейці дуже відповідальні за своїх собак. Там якщо твоя собака без намордника значить, що ти гарантуєш безпеку.
Але в Таїланді заборонено ввозити пітбулів і стафів. Дуже дивно, що ми до цього чули це, і вважали вигадкою. Але в аеропорту побачили брошуру, що дійсно ввезення цих порід заборонено. Ми навіть спробували дізнатися, чому, але там дуже погано говорять англійською. Нам зі сміхом відповіли: "Ви не переживайте, у вас бультер'єр".
Заборона на ввезення американських стафордширських тер'єрів і американських пітбультер'єрів пов'язаний з їх неспокійним норовом і бійцівськими якостями, - прим.ред.
У Таїланді ми навіть не питали, заходячи в кафе, чи можна туди з собакою. Зрозуміло, що якщо вона комусь заважає, нам би зробили зауваження. Точно так само там ставляться до дворняжок. У кафе, на пляжі вони заходять абсолютно спокійно і можуть собі там лежати. Але якщо собака починає вести себе неналежно, на неї відразу виливають відро холодної води і лають її.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в Таїланд повернулася смертна казни.